Strona 1 z 1

Revit rodziny elektryczne

: 31 lip 2016, 21:51
autor: rkaszyca
Witam,

Chciałem stworzyć rodzinę elektryczną a dosłownie gniazdko, tak jak napisałem stworzyć a nie przerobić istniejące już w revicie. Gdy wybieram szablon osprzęt elektryczny oparty na ścianie to niestety moja rodzina nie trzyma się wszystkich ścian (rozumiem że jest to wykonane dla trzech różnych wartości ścian ogólnych), a wiec postanowiłem zobaczyć jak jest zrobiona rodzina gniada elektrycznego już gotowego w programie Revit, i wg mnie ona jest jako zwyczajny szablon elektryczny który może być oparty zarówno na ścianie jak i na suficie i moje pytanie brzmi jak zrobić żeby revit widział nasze wyciągnięcie jako "ściane" powierzchnie na której moje gniazdo ma zostać zamocowane (tak jak jest zrobione w gotowej rodzinie). Mam nadziej że napisałem to zrozumiale, otwierając gotową Revitową rodzinę widzimy "ściane" do której to gniazdko jest przyczepione i ta ściana jest zrobiona jako "wyciągnięcie" a nie gotowa powierzchnia w szablonie. Robiąc tak samo w swojej rodzinie niestety ani gniazdko nie jest zdefiniowane do ściany co więcej ta "ściania/powierzchnia" jest widoczna.

Re: Revit rodziny elektryczne

: 02 sie 2016, 20:51
autor: pies
W Revicie nie ma prawd ogólnych, poza oczywiście samym jego mechanizmem :wink:
W kilku zdaniach poruszyłeś wiele wątków i w związku z tym jest wielce prawdopodobne, że nie otrzymasz żadnej odpowiedzi :lol:
Spróbujmy może najpierw to usystematyzować. Od razu przyznam się, że nie znam polskiej wersji Revita, więc mogą być problemy nomenklaturowe.

1.
Gdy wybieram szablon osprzęt elektryczny oparty na ścianie to niestety moja rodzina nie trzyma się wszystkich ścian
Tego nie rozumiem. Jeśli rodzina oparta jest na ścianie to łapie się wszystkiego co jest w Revicie ścianą czy to systemową, czy np. wymodelowaną bryłowo. Pokaż przykład.

2. Załącz gotową rodzinę gniazdka, o której piszesz, to może wspólnymi siłami rozbierzemy ją na kawałki i zobaczymy o co chodzi.

Re: Revit rodziny elektryczne

: 03 sie 2016, 21:12
autor: rkaszyca
Witam, dziękuję za zainteresowanie tematem.

Poniżej przedstawiam rodzinę elektryczna stworzoną na szablonie który powinien "łapać" się ściany, lecz niestety jak wczytuję podkład od architektów on tych ścian nie widzi

Obrazek

Poniżej przedstawiam rodzinę elektryczna przerobioną z gotowej rodziny gniadka elektrycznego zawartej w programie revit. Rodzina ta idealnie trzyma się wszystkich ścian

Obrazek

Moje pytanie brzmi: jak w drugiej rodzinie wykonany jest "podkład ściany" na której te gniadko się znajduję ? Chciałem sam od początku wykonać taką rodzinę posiłkując się gotową rodziną z revita lecz niestety ani gniazdko nie trzyma sie ściany, ani "podkład ściany" nie jest fizyczną ścianą w projekcie.

Załączam rodziny:
https://www.sendspace.com/file/duzv8e
https://www.sendspace.com/file/6y6av0

Re: Revit rodziny elektryczne

: 10 lis 2016, 16:41
autor: piotrbo
Rodzina "Gniado podtynkowe 230V- przerobiona.rfa" jest oparta na powierzchni, nie na ścianie - widać to będąc w edycji rodziny w jej właściwościach.
Aby wstawić rodzinę opartą na ścianie do projektu w którym podłączony jest projekt architektoniczny trzeba najpierw skopiować ścianę. Natomiast prościej jest wstawić rodzinę opartą na powierzchni - nie trzeba kopiować obiektu nadrzędnego, Revit wykrywa powierzchnie w podłączonym modelu.
Aby stworzyć rodzinę opartą na powierzchni trzeba wybrać szablon oparty na powierzchni. Jeżeli nie ma szablonu opartego na powierzchni do danej kategorii, wówczas można skorzystać z szablonu modelu ogólnego opartego na powierzchni i zmienić kategorię w oknie Kategoria i parametry rodziny.