Pomoc dla poczatkującego

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
deatherock
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2014, 10:34

Pomoc dla poczatkującego

Post autor: deatherock »

Witam zaznaczę że z programem robot na studiach miałem niewiele do czynienia i z reguły obliczałem tylko fragmenty konstrukcji rygiel kratowy podciąg. Teraz na prace inżynierską mam do policzenia konstrukcje hali stalowej opartej na stalowych słupach dach stanowić ma rygiel kratowy ( liczę ją jako ramę płaską) . obciążenia od wiatru i od ciężaru okrycia na słup przekazywane będą przez rygle ścienne a na rygiel kratowy przez płatwie. Nie mam problemu z zaprojektowaniem samego rygla dachowego problem pojawia się z dodaniem do niego słupów. jeśli posiłkuje się gotową konstrukcją na kratownice to program domyślnie traktuje mi także słupy jako elementy kratowe. Czy jest jakaś opcja żeby tylko wybrany element konstrukcji traktował jako kratownice ?? Dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: Pomoc dla poczatkującego

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

można to zrobić na dwa sposoby.
zastosować uproszczenie i zadbać tylko o przeguby (zwolnienia) na końcach prętów dźwigara lub
użyć charakterystyk zaawansowanych i wskazać pręty, które mają pracować jako kratowe.

w obu przypadkach startujemy z projektowaniem z konstrukcji typu rama.
arekm
ODPOWIEDZ