Współczynniki i kombinacje obciążeń

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
bebeto
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2013, 11:04

Współczynniki i kombinacje obciążeń

Post autor: bebeto »

Witam,
chciałbym zobrazować pewien nurtujący mnie problem dotyczący współczynników przyjmowanych przez program Robot 2014. Wszystko zobrazuję w poniższym linku. Będzie łatwiej przeanalizować, jeśli znajdzie ktoś wolną chwilę. Będę bardzo wdzięczny !
1. Problem dotyczy samych współczynników. Otóż wybierając normę PN-EN 1990:2004 byłem niemal pewny, że program dobierze wspołczynniki 1,35 dla obciazen stałych i 1,50 dla zmiennych (czyt. eksloatacyjnych). Jak się później okazało wszystkie są mnożone razy 1.00. Spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem? Jak to zmienić? Wiem, że moglbym recznie zmienic parametry kombinacji automatycznych, a jakiś inny sposób ?

2. Problem to ustalenie grup i relacji między grupami. Otóż płyte mojego budynku podzieliłem na 15 niezależnych obciażeń eksploatacyjnych. Czy muszę tworzyć 15 oddzielnych grup obciążeń i nadać im relacje (lub) ? Czy wystarczy w okienku Grupy stworzyć jedną i wybrać operator (lub) ? Wówczas w relacjach pojawi sie po lewej stronie Q1(lub): numery przypadków... Gdy zrobiłem to z niezaleznymi grupami, kombinacje w obwiedni dla słupów znacznie się różniły. Gdy stworzyłem jedną wówczas momenty są niewielkie a w kombinacjach SGN nie ma obciazenia eksploatacyjnego. Tylko i wyłącznie obciążenia przypisane do obciążeń stałych.

Link ze zrzutami ekranu: http://www.myimg.de/?img=Robotpomoc67d48.jpg
ODPOWIEDZ