błędne wyświetlanie wyników

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
Faustus
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2011, 13:22

błędne wyświetlanie wyników

Post autor: Faustus »

Witam
Wersja na której pracuję to Autodesk Robot Structural Analysis 2010.
problem dotyczy wyświetlania wyników przez Rezultaty -> Siły. Program nie pokazuję mometnów zginających dla słupów chociaż przy wykresach na prętach widać że takie momenty się pojawiają ( bo być powinny -> jest siła przyłożona w trzonie słupa).
Skąd taki problem ? w sumie bardziej interesuje mnie jak go rozwiązać :) pozdrawiam i proszę o ew. kontakt na priv to udostępnię plik robota.
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: błędne wyświetlanie wyników

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

dzień dobry.
jeżeli dobrze zrozumiałem, to brakuje wartości momentów zginających w słupach wyświetlanych w tabeli?
proszę zwrócić uwagę, że w tabeli wartości wyświetlane są są jedynie w dwóch punktach na pręcie - na początku i na końcu.
dodatkowe wartości w tabeli pojawią się, jeśli wymusi Pan wyświetlanie w większej ilości punktów.

robimy to tak:
prawy klawisz myszy na tabeli sił --> Kolumny --> Punkty (zakładka lub przycisk) --> Liczba punktów podziału np. 5 i... już.

mam nadzieję, że to pomoże.
arekm
Faustus
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2011, 13:22

Re: błędne wyświetlanie wyników

Post autor: Faustus »

rzeczywiście pomogło :) dziękuję.
ale z moimi problemami to nie koniec.
program wyświetla niestabilności niektórych węzłów - próbowałem zmienić solvera na skyline ale nie pomogło.
Z przemieszczeniami w sensie przesunięć jest ok ( ugięcie 10 cm przy rozpiętości 32m). Natomiast kąty obrotu niektórych wezłów -> 1.211 rad. czyli 60 kilka stopni. trochę dużo ale nie wiem skąd te niestabilności ( wszystkie są typu RZ).
Właśnie teraz po przeliczeniu ze zmianą ilości punktów pomiarowych obroty wyglądają na normalne - 0.060 rad. Mimo że nic nie robiłem wyniki są takie jak trzeba :) to lubię :)
Jeszcze jedna moja wątpliwość dotyczy rygla i słupa- czy muszę ustawiać offset żeby obc. z rygla przekazywały się na słup ?
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: błędne wyświetlanie wyników

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

cieszę się, że jeden problem mamy z głowy.

co do niestabilności... sprawdziłbym podpory, czy przypadkiem nie ma zwolnień przy obrotach wokół RZ.
zaskoczony jestem "poprawą" wyników.
offsetów nie trzeba nadawać. jeżeli obiekty np. rygiel-słup przecinają się fizycznie, to ich współpraca jest zapewniona i redystrybucja sił następuje.
arekm
taichi764
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2012, 10:35

Re: błędne wyświetlanie wyników

Post autor: taichi764 »

jeśli wymusi Pan wyświetlanie w większej ilości punktów.
ODPOWIEDZ