Zamiana kombinacji automatycznych na ręczne do wymiarowania.

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
killersaratoga
Posty: 13
Rejestracja: 02 gru 2012, 15:35

Zamiana kombinacji automatycznych na ręczne do wymiarowania.

Post autor: killersaratoga »

Witam
Jestem nowym użytkownikiem robota i mam problem z wymiarowaniem elementów żelbetowych.
Chodzi mi o to, że mam zdefiniowaną ramę, wraz z kombinacjami automatycznymi kompletnymi.
Chcąc wymiarować zbrojenie rzeczywiste w elemencie muszę zamienić obciążenia automatyczne na ręczne - i tutaj mam problem.
w tabeli sił w prętach filtruje sobie wyniki, tak żeby uzyskać siłę ekstremalną w interesującym mnie pręcie.
Następnie powinienem jakoś zamienić tą kombinację automatyczną na ręczną, tak żebym mógł wybrać przypadek obciążenia dla wymiarowania - jednak nie mogę znaleźć opcji zamień na kombinację ręczne.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: Zamiana kombinacji automatycznych na ręczne do wymiarowa

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

w celu wygenerowania kombinacji ręcznych należy wyświetlić Tabele. właściwą ikonę można znaleźć po prawej stronie ekranu lub prawy klawisz myszy na ekranie "graficznym" i wybieramy Tabele.
następnie należy odnaleźć Kombinacje. otwarte okno wyświetli wszystkie składowe kombinacji normowych. zaznaczamy wybrane składowe, następnie prawy klawisz myszy i tutaj trzeba wybrać Kombinacje normowe --> Kombinacje. i teraz już mamy dostępne kombinacje ręczne.
arekm
killersaratoga
Posty: 13
Rejestracja: 02 gru 2012, 15:35

Re: Zamiana kombinacji automatycznych na ręczne do wymiarowa

Post autor: killersaratoga »

Dzięki !
Luigi
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2012, 23:43

Re: Zamiana kombinacji automatycznych na ręczne do wymiarowa

Post autor: Luigi »

Witam, być może moje pytanie bezpośrednio nie dotyczy tego tematu ale jest podobne. W ostatnim czasie rysowałem budynek wielokondygnacyjny na ćwiczenia z konstrukcji metalowych i tworząc kombinacje automatyczne uproszczone w zakładce "więcej"->"grupy" obciążenie stałe ma operator "i" eksploatacyjne wiatr i śnieg "albo". Początkowo miałem przy obciążeniach eksploatacyjnych operator "lub" i siły wewnętrzne w prętach jakie mi robot obliczył wyszły znacznie większe niż po tej zmianie, chciałbym się dowiedzieć czym się różni "lub" od "albo" kiedyś byłem pewien że to jest to samo (suma) a "i" to iloczyn ? Pozdrawiam.
killersaratoga
Posty: 13
Rejestracja: 02 gru 2012, 15:35

Re: Zamiana kombinacji automatycznych na ręczne do wymiarowa

Post autor: killersaratoga »

A lub B - oznacza to:
1. że A może występować z B
2. Może występować samo A
3. Może występować samo B.

A albo B - oznacza to:
1. że może występować tylko samo A
2. że może występować tylko samo B.

A i B - oznacza to:
1. że A musi występować z B.
Luigi
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2012, 23:43

Re: Zamiana kombinacji automatycznych na ręczne do wymiarowa

Post autor: Luigi »

Dziękuje.
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: Zamiana kombinacji automatycznych na ręczne do wymiarowa

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

killersaratoga pisze:A lub B - oznacza to:
1. że A może występować z B
2. Może występować samo A
3. Może występować samo B.

A albo B - oznacza to:
1. że może występować tylko samo A
2. że może występować tylko samo B.

A i B - oznacza to:
1. że A musi występować z B.

dodałbym tylko, że jest jeszcze czwarta możliwość przy A lub B --- nie występuje żaden z nich
arekm
ODPOWIEDZ