Rysunki Belek ukośnych / Wymiarowanie ustrojów żelbetowych

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
killersaratoga
Posty: 13
Rejestracja: 02 gru 2012, 15:35

Rysunki Belek ukośnych / Wymiarowanie ustrojów żelbetowych

Post autor: killersaratoga »

Witam
W mojej głowie zrodziły się ostatnio dwa pytania:
1. Mam kilka belek które w sumie tworzą element wieloprzęsłowy. Element jest obciążony różnymi zestawami sił. Dla każdej belki wybrałem zestaw kombinacji automatycznych i przerobiłem je na ręczne. Pytanie: Robot przyporządkuje sobie kombinację dla konkretnej belki skoro ma belek np. 5 i do każdej po 6 kombinacji SGN i 6 kombinacji SGU ? Daje to w sumie 60 kombinacji - program będzie wiedział, że w tym przekroju tej belki ma wymiarować na tą kombinację, a nie inną?

2. Odkryłem z przykrością, że Robot ma problemy z belkami ukośnymi. Przy wymiarowaniu pyta się czy uwzględnić siłę osiową - po zaznaczeniu przeze mnie opcji, że ma ją uwzględnić - wykonuje obliczenia z uwagą, że niektóre opcje nie zostały zaimplementowane do belek ukośnych. Tutaj np. nie rysuje rysunków "montażowych" . Pytanie: on już tak ma, że nie dorysuje tych rysunków dla belek ukośnych, czy trzeba mu coś przestawić żeby narysował ? :)

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: Rysunki Belek ukośnych / Wymiarowanie ustrojów żelbetowy

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

dobry wieczór :)

czy te belki, które tworzą element wieloprzęsłowy, to elementy żelbetowe? jeżeli tak, to może nie ma sensu osobno ich wymiarować?
wymiarując "łańcuch" belek dostaniemy od razu zbrojenie w belce ciągłej.
przy wymiarowaniu elementów osobno, program wybierał będzie spośród wszystkich kombinacji lub wskazanych przez użytkownika. których kombinacji program użyje? wybierze najniekorzystniejszą. dla każdego z przęseł może to być inna kombinacja oczywiście.

nierysowanie zbrojenia w belkach ukośnych program ma w standardzie :)
arekm
ODPOWIEDZ