PŁYTA ORTOTROPOWA

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
SeeTing_HEat
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2013, 20:59

PŁYTA ORTOTROPOWA

Post autor: SeeTing_HEat »

Witam,
zacznę może od tego, że potrzebuję wykonać trzy modele płyty ortotropowej do mojej pracy inżynierskiej. Odgórnie polecenie padło, że pierwsza wykonana ma być za pomocą paneli, druga belek i trzecia narzędzia automatycznej generacji grubości ortotropowej w robocie [zasadności wykonania takich, a nie innych modeli proszę nie podejmować w dyskusji, bo to decyzja mojego Promotora, będącego doktorem na mojej uczelni więc chyba widział co robi ;)]. Wszystko byłoby okej, gdyby nie wyszły mi różne, dosyć odbiegające od siebie wartości momentów, ponadto w modelu belkowym robot wynalazł niestabilność w węźle, którego nie widać na konstrukcji.

Mógł utworzyć węzeł, którego nie ma? :/

W załączniku wysyłam moje wstępne modele. Może Ktoś z Was miał do czynienia z podobnym zagadnieniem, podpowie jak usprawnić i ulepszyć modele. Będę wdzięczna. Dodatkowo, nie wiem czy metoda podparcia tych płyt na obwodzie jest właściwie dobrana. Proszę o radę i dyskusję na temat.
Załączniki
Płyta wygenerowana automatycznie
Płyta wygenerowana automatycznie
Płyta leżąca na belkach
Płyta leżąca na belkach
Płyta wykonana za pomocą paneli
Płyta wykonana za pomocą paneli
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: PŁYTA ORTOTROPOWA

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

warto sprawdzić czy kierunek automatyczny we wszystkich trzech modelach jest taki sam.

nie do końca zrozumiałem: "pierwsza wykonana ma być za pomocą paneli, druga belek i trzecia narzędzia automatycznej generacji grubości ortotropowej w robocie" - to znaczy nie zrozumiałem sposobu tworzenia płyty.
za pomocą belek - oznacza podparcie belkami na krawędzi czy stworzenie rodzaju rusztu pod płytą?

proszę o uszczegółowienie. to ułatwi rozmowę :)
arekm
SeeTing_HEat
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2013, 20:59

Re: PŁYTA ORTOTROPOWA

Post autor: SeeTing_HEat »

ruszt z beleczek i ruszt z paneli, pod płytą ;)

temat juz nieaktualny, bo praca oceniona na 5.0, ale i tak można podyskutować :)

iii... utwierdzona na obwodzie ;) wiem skąd się biorą inne, różne wyniki w modelach... ale z racji, że to moje prywatne odkrycie na potrzeby pracy to polecam pogłówkować :D
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: PŁYTA ORTOTROPOWA

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

gratuluję oceny.

jednak zawsze mi się wydawało, że forum służy do poszukiwania pomocy, ale również dzielenia się swoimi osiągnięciami.
cóż, jak widać, chyba rzeczywiście wydawało mi się...
arekm
SeeTing_HEat
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2013, 20:59

Re: PŁYTA ORTOTROPOWA

Post autor: SeeTing_HEat »

obronię się to powiem... nie chcę by to wypłynęło zanim to upublicznię na obronie po prostu... jeszcze ktoś mnie posądzi, że to publikuję czy coś... :)
ODPOWIEDZ