Analiza szczegółowa pręta + kombinacje obc.

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
sebastian90
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2013, 19:57

Analiza szczegółowa pręta + kombinacje obc.

Post autor: sebastian90 »

Witam, potrzebuję odnaleźć w pręcie Moment Max i Min oraz odpowiadające mu siły, a także siłę Max i Min i odpowiadający mu moment dla kombinacji obciążęń.
Taka opcja jest w analizie pręta w programie SOLDIS, ale projekt muszę wykonać w Robocie dlatego moje pytanie gdzie znaleźć taką funkcję?

Jedyne co znalazłem to właśnie w Analizie szczegółowej pokazuje mi w danym przekroju pręta wartości Max siły i momentu a potrzebuję wszystkie odpowiadające wartości dla każdej Maxymalnej i Minimalnej wartości w kombinacji.

Jak dodałem odpowiednie węzły w miejscach które mnie interesują w konkretnym pręcie to wykres pokazuje mi wartości MAX i MIN dla kombinacji odpowiednio zaznaczonej wartości czy to Momentu czy Siły tnącej. Ale nie wiem jak ustawić aby w tabeli mi pokazywało
Mmax Todp
Mmin Todp
Tmax Modp
Tmin Modp

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: Analiza szczegółowa pręta + kombinacje obc.

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

nie wiem, jak działa program SOLDIS

w Robocie wystarczy wyświetlić tabelę sił wewnętrznych i wybrać zakładkę obwiednia.
należy jeszcze zadecydować w ilu punktach na długości pręta chcemy wyświetlać siły --- prawy klawisz myszy --> kolumny --> punkty

nie ma potrzeby wstawiania dodatkowych węzłów.
arekm
sebastian90
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2013, 19:57

Re: Analiza szczegółowa pręta + kombinacje obc.

Post autor: sebastian90 »

Dziękuję :) Pomogło
ODPOWIEDZ