Porównanie wynikó robot i RM-win

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
szkart
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2013, 19:49

Porównanie wynikó robot i RM-win

Post autor: szkart »

Witam,

Potrzebuje pomocy. Piszę prace dyplomową odnośnie wykonania projektu budynku biurowego w konstrukcji płytowo słupowej. Obliczenia wykonałem w programie RM-win - metoda ram zastępczych (cała rama z obciązeniami) oraz całą konstrukcje w Robocie. W pracy mam wykonać porówanie na wykresach w przekroju X i Y obu metod obliczen ( momenty w płycie). Mój promotor chce abym mu wytłumaczył w jaki sposób zbiera Robot dane do określenia wartości na wykresach tzn. w RM-win rama zamodelowana z przekrojem płyty 7m x 0,28m, w robocie mam siatkowanie proste 1m. Promotor twierdzi, że porównując metody powinienem powinienem pomnożyc wartości ze wzgledu na elementy skonczone ( niby wartości brane są z polowy elementu skonczonego w kierunku prostopadłym natomiast w rmwin z połowy płyty). Proszę o pomoc w wyjasnieniu najlepiej jakies materiały odnośnie zakresu uwzględniania szerokości przekroju płyty w kierunku prostopadłym do rozpatywanego wykresu. Jeżeli coś jest nie jasne prosze o informacje. Dla mnie też jest to juz zagmatwane.

Z góry dziekuje i pozdrawam.
killersaratoga
Posty: 13
Rejestracja: 02 gru 2012, 15:35

Re: Porównanie wynikó robot i RM-win

Post autor: killersaratoga »

eeee chwila...
Czy ty używasz RM-WINa 2d ?
Jeżeli tak to czy przyjales przekrój pręta o wymiarze 7 m/0.28 m ?
Nie wiem czy nie lepiej jest przyjac sobie szerokosc obliczeniową jednego m i jakoś w ten sposób zbierać obciążenia.
W ogóle to chce Ci powiedzieć, że pewne róźnice są już przy obliczaniu elementu prętowego - zarówno w RM_Winie jak i w Robocie, tak więc wydaje mi się, że w Twoim przypadku to będzie kompletna maniana.
szkart
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2013, 19:49

Re: Porównanie wynikó robot i RM-win

Post autor: szkart »

Szczeże mówiąc też mi się tak wydaje, ale wiadomo praca dyplomowa to nie projekt do realizacji. Znalazłem jedynie informacje ze mogą być róznice w obliczeniach wiązace sie z uwzględnieniem w Robocie sztywności przestrzennej konstrukcji oraz resystrybucją naprężeń. Wybór w RM 7m wiąze sie z takim właśnie wydzielonym prasmem konstrukcji. Z tego co sprawdzilem wynika że rożnice przy zmnijejszonej siatce w Robocie powodują nieznacze zmniejszenie wartości (napewno nie 3 krotne zwiększenie).

Przykłady publikacji pokazują, że takie porównanie ( robot - rmwin) jest poprawne i jedynie tłumaczenie odnośnie redystrybucji i sztywności.
Tylko nie mam pojęcia jak mam pokazac z jakiego pasma uwzględnia robot wartości do wykresów ram ( wydzielonych z konstrukcji przestrzennej)
ODPOWIEDZ