Zmiana_kąta_odległości_rama_robot

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
michal90
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2012, 17:31

Zmiana_kąta_odległości_rama_robot

Post autor: michal90 »

Witam!

Mam pytanie, mianowicie na zajęciach teoretycznych z mechaniki budowli liczymy np. przemieszczenie pionowe(poziome), obrót dowolnego punktu(węzła) na belce,
które weryfikujemy z danymi z robota w zakładce przemieszczenia, ale na dodatek mam policzyć zmianę kąta i zmianę odległości pomiędzy punktami w ramie,
a nie wiem gdzie są informację na ten temat w programie i czy w ogóle robot coś takiego liczy?

Proszę osoby, które natknęły się na podobny problem albo wiedzą gdzie można odczytać z programu
informację na temat zmiany kąta lub odległości pomiędzy węzłami w ramie o pomoc.

Z góry dziękuję wszystkim zainteresowanym moim problemem:
Michał.
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: Zmiana_kąta_odległości_rama_robot

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

na wprost w programie nie ma takiej możliwości.
no bo pomiędzy, którymi punktami Robot miałby liczyć zmiany? punktów jest nieskończenie wiele :))

pozostaje matematyka: porównanie przemieszczeń poszczególnych węzłów.
arekm
michal90
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2012, 17:31

Re: Zmiana_kąta_odległości_rama_robot

Post autor: michal90 »

Dziękuję za odpowiedź Panie Arkadiuszu.

Też tak myślałem, że można zrobić to analitycznie, jednak wolałem się upewnić czy nie ma jakiejś funkcji w Robocie, która to liczy.
(Nawiasem mówiąc bardzo ciekawe są Pana filmiki instruktażowe na YouTube dotyczące Robota. Pomocne dla osób, które nie miały nigdy do czynienia
z programem, a chciałyby się czegoś nauczyć. Pragnę zaznaczyć, że takich kursów on-line (darmowych) jest w internecie niezmiernie mało, niestety szkoda.
Może Pan jeszcze jakieś udostępni?) :D
ODPOWIEDZ