Brak zbieżności problemu nieliniowego

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
Miniui9
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2013, 07:21

Brak zbieżności problemu nieliniowego

Post autor: Miniui9 »

Witam.
Pisze prace magisterską i mam problem a Robocie. Tematem pracy jest hala stalowa o słupach utwierdzonych w podłożu natomiast przegubowo połączonych z dźwigarami kratowymi. Zamodelowałem rygle ścian podłużnych i szczytowych. płatew zamodelowana jako ciągła wieloprzęsłowa. Mimośrody związane z przesunięciem siły (do rygli ścian oraz płatwi) zamodelowałem jako pręty o przybliżonej sztywności . No i do tego stężenia ścian szczytowych, podłużnych, połaciowe oraz miedzywiązarowe. Zamodelowałęm także zwolnienia do rygli. do słupków ścian szczytowych oraz prętów które stanowią mimośrody odsunięcia środków ciężkości dla płatwi. Problem występuje w momencie ustawienia charakterystyk zaawansowanych prętów ponieważ wszystkie stężenia chcę ustawić jako pręty kratownicowe rozciągane i po ustawieniu włączając przeliczenie konstrukcji wyskakuje błąd: brak zbieżności problemu nieliniowego. proszę o pomoc i kontakt osoby znające sie na tym. załączam plik mojej konstrukcji z robota.

http://www70.zippyshare.com/v/93097209/file.html
ODPOWIEDZ