Powierzchnia wchodzi na powierzchnie

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
wojna
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2007, 16:17
Lokalizacja: nowogrodziec

Powierzchnia wchodzi na powierzchnie

Post autor: wojna »

Mam problem z tym że powierzchnia wchodzi mi na powierzchnie. Jest sposób alby jakoś to zlikwidować??
Mariusz
Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2007, 17:15

??

Post autor: Mariusz »

Moze tak troche sprecyzowac?! ewentualnie jakies plik...?!
kredka
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:17

Re: Powierzchnia wchodzi na powierzchnie

Post autor: kredka »

Podnoszę temat bo mam problem tez dotyczący powierzchni, a jest (podejrzewam) tak "bzdurny"że wstyd mi zaśmiecac forum nowym...
No więc: kiedy robie sobie zestawienie powierzchni- klikam (najpierw legendę...ale potem) POMIESZCZENIE i wówczas zaznaczam sobie pięknie na kolorowo i z tabelką pokoje. Na parterze linia obwiedni koloru leci mi grzecznie po licu wewnętrznym każdej ściany. Natomiast na wyższych kondygnacjach obrys pomieszczenia wchodzi mi na ściany. Właściwie bez konkretnej reguły :czase do osi, czasem kilka cm. od osi. To samo jest na poddaszu...Dodam, że sprawdzałam w innym (nowym,czystym pliku)czy problem się powtarza-i tam było poprawnie. Dedukuję, że grzebiąc we właściwościach coś kliknęłam i teraz nie wiem co...Sprawdzałam, też czy to nie jest przez połączenia ze stropami, albo innymi elementami-niestety nie.
Podejrzewam, że gdybym przerysowała projekt w nowym pliku byłoby ok.Ale nie usmiecha mi się :mrgreen:
Aha...Wiem też,, że teoretycznie moglabym ręcznie pozaznaczać linie separacji pomieszczenia-ale wolałabym to zrobic poprawnie.

Mam Revita 2010 co prawda od lata zeszłego roku, ale (z powodów prywatnych) się dopiero teraz uczę...

Przepraszam z góry za banalne pytania ale naprawdę wczoraj przeszukalam duuużo postów (internet, samouczki itp.) i akurat z rozwiązania takiego problememu się nie spotkałam.
Awatar użytkownika
el_joseppo
Posty: 97
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:32
Lokalizacja: W-wa

Re: Powierzchnia wchodzi na powierzchnie

Post autor: el_joseppo »

moze zapytaj sie na forum Revita?
pzdrwm
ODPOWIEDZ