Pytanie co do animacji w Inventorze

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
matekkuk
Posty: 5
Rejestracja: 13 lis 2007, 20:32
Lokalizacja: rzeszów

Pytanie co do animacji w Inventorze

Post autor: matekkuk »

Mam pytanie w jaki sposób ograniczyć zachodzenie jednej części na druga. zrobiłem w Inventorze taką skrzynkę która ma ruchome wieczko i nie wiem jak spowodować żeby wieczko zatrzymywało sie na wierzchu a nie obracało sie w kółko i przechodziło przez ścianki Z góry dzięki za odpowiedz
jakubd
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2007, 09:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: jakubd »

zainteresuj sie czymś co nazywa się Zestaw Kontaktowy !
swistak81
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2008, 07:53
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: swistak81 »

Mam podobny problem. Potrzebuję zrobić to samo z siłownikiem i jego tłokiem. Może mi ktoś pomóc?
"Zestaw kontaktowy" - nie znalazłem czegoś takiego w programie.
Wydaje się, że "wiązanie przejściowe" powinno rozwiązać ten problem - ale nijak nie da się osiągnąć zamierzonego rezultatu.
dawis
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2006, 09:37

Post autor: dawis »

"Zestaw kontaktowy" jest w menu prawego przycisku po kliknięciu na detal
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

dawis pisze:"Zestaw kontaktowy" jest w menu prawego przycisku po kliknięciu na detal
jak rozumiem należy potem ustawić aby AIP wykrywał kolizje ? Nawiązuję do kolegi świstaka 81 mam podobny problem ze sprężyną gazową . Ustawiam zestaw kontaktowy ale !!! tłok sprężyny można "wyrwać" z cylindra. Może jakaś podpowiedź. Z góry dziękuję
swistak81
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2008, 07:53
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: swistak81 »

Matekkuk
Wiesz co to tak właśnie działa. Tłok nie wejdzie ci w kolizję z cylindrem jeśli go będziesz próbował tam przesunąć. Natomiast jeśli go przesuniesz poza cylinder gdzie też nie ma kolizji - program to umożliwi.
Z tego co zauważyłem nie da się ustawić ruchu z oznaczeniem granic "od...do".
mge.design
Posty: 35
Rejestracja: 22 lis 2008, 08:54

Post autor: mge.design »

dawis pisze:"Zestaw kontaktowy" jest w menu prawego przycisku po kliknięciu na detal
No i jeszcze trzeba włączyc opcje "uaktywnij rozwiązywanie kontaktów".
Pozdrawiam
GK
ODPOWIEDZ