Inventor + funkcje

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
albat
Posty: 1
Rejestracja: 29 lut 2008, 09:25

Inventor + funkcje

Post autor: albat »

witam
zaciekawil mnie pewien problem..i to tez szukam jego rozwiazania. UZywam programu Autodesk Inventor 11. Chcialem stworzyc cos w stylu funkcji, ktora po wpisaniu kilku parametrow tworzyla by mi element. Dajmy na to ze chcialbym stworzyc prostopadloscian o pewnej ilosci otworow wyciety w nim. Wymiary tych bokow oraz wielkosci otworow przypisane bylyby w postaci jakich zmiennych. Zmienne te mozna by edytowac w jakims pliku. Po ich zadaniu program by tworzyl elemnent zgodnie z zadanymi wymiarami.

ma ktos w ogole pojecie gdzie mam teg szukac i czy autorzy przewidzieli w gole taki rozwiazanie?

pozdrawiam
tusiek8
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2008, 23:00

Post autor: tusiek8 »

W narzędziach jest przycisk Parametry gdzie można zdefiniować zmienne, podstawiając je zamiast wymiarów modelu.
Zmieniając następnie te zmienne zmieniają się przypisane im wymiary a wiec i cała bryła modelu.
Tak się robi, zaczynając projektować jakiś model tworzy się zmienne będące jego głównymi wymiarami a następnie wstawia się ich wartości przy wymiarowaniu modelu.
Parametry można wyeksportować do pliku arkusza kalkulacyjnego i w nim modyfikować.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ