dotyczy Inwentora SIUT2009

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
Madgda
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2008, 11:22

dotyczy Inwentora SIUT2009

Post autor: Madgda »

Prosze o pomoc przy rozwiązaniu problemów

Problem 1:
Mam 3 Popychacze na różnych wysokościach, na dole jeden popychacz centralny, który ma napędzać te trzy popychacze. Czyli centralny popychacz rusza do góry i styka się najpierw z 1 małym popychaczem i swoją powierzchnią czołową popycha go do góry, następnie dochodzi do 2 małego popychacza i też go pcha do góry i z 3 tak samo. Czy jest taka możliwość że powierzchnie tych elementów wykrywają kolizję i przepychają inną powierzchnię, czy tylko na zasadzie wiązań i ustawiania czasów ruchu? Jak to najprościej zrealizować?

Problem 2:
Mam problem z tworzeniem animacji, gdy zrobiłam kilka ujęć kamery wszystko ładnie i płynnie przechodzi z jednego ujęcia do drugiego, ale jak chciałam dodać pomiędzy tymi ujęciami jeszcze jedno ujęcie to mi oddaliło, wtedy wszedłam w edycję kamery i próbowałam przybliżyć i zmienić nieco cel kamery w dół i to się udało ale kamera odwróciła się i pokazała przedmiot odwrócony o jakieś 90 st. nie wiem dlaczego i jak temu zapobiec?

Pytanie 3:
Czy można przerobić plik (projekt) z wersji inventora 2009 na 2008 i odwrotnie?
dawis
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2006, 09:37

Post autor: dawis »

Ad.1 Można to rozwiązać poprzez zastosowanie kntaktów: prawy przycisk na części w przeglądarce i wybierasz Zestaw kontaktowy lub z Menu Narzędzia - Uaktywnij rozwiązywanie kontaktów.

Ad3. Migracja z 2008 na 2009 oczywiście możliwa, w drugą stronę nie. Nie sprawdzałem tego ale skoro pliki elementów są niekomatybilne to plik projektu zachowa się podobnie.
ODPOWIEDZ