Jak zwymiarować wzór płaski w Inventorze 5

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
mr_bartek96
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2008, 09:05
Lokalizacja: Poznań

Jak zwymiarować wzór płaski w Inventorze 5

Post autor: mr_bartek96 »

Witam

Mam następujący problem:

zaprojektowałem obudowę z blachy w Inventorze 5. Wszyszło mi to bardzo ładnie i teraz podchodzę do wygenerowania dokumentacji dla producenta. Stworzyłem nowy dokument z rysunkiem technicznym, wrzuciłem rzuty zgiętej obudowy i dodałem do nich wymiarowanie (przez opcję "Pobierz wymiarowanie modelu"). Chciałbym tak samo zwymiarować wzór płaski tak, żeby producent wiedział co ma w blasze wyciąć.
I tu zaskoczenie - jak dodałem widok obudowy ale w rozłożeniu, to nie mogę pobrać wymiarowania modelu. Dlaczego??? Czy wie ktoś jak zwymiarować taki wzór płaski??? Dodam, że Inventorem zajmuję się od ok. miesiąca, więc zbyt rozgarnięty w tym temacie nie jestem :)))

ps. Jeśli będę musiał to użyję do zwymiarowania tego wzoru Inventora 11 jeśli tylko się da.

Pozdrawiam Bartek Wawrzyniak
Nie ma rzeczy nie do naprawienia - wystarczy wziąć większy młotek :)
mr_bartek96
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2008, 09:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mr_bartek96 »

Czy naprawdę nikt nie wie, jak się ten wzór płaski wymiaruje?

Próbowałem robić to w następujący sposób: dodaję na rysunku technicznym (*.idw) płaski wzór obudowy. Następnie zaznaczam ten wzór przez kliknięcie na niego i wchodzę do trybu szkicowania. Z narzędzi szkicowania wybieram "Wymiar ogólny", klikam na krawędź którą chcę zwymiarować no i wyskakuje mi komunikat "Nie można związać lub zwymiarować geometrii odniesienia".

pozdro Bartek Wawrzyniak
Nie ma rzeczy nie do naprawienia - wystarczy wziąć większy młotek :)
ODPOWIEDZ