Jak przekształcić pliki inventora?

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
Janko
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2008, 06:20

Jak przekształcić pliki inventora?

Post autor: Janko »

Witam, :)
mam dwa pyania:
1) jak przekształcić pliki .iam i .ipt na DWG?
2) jak przekształcić plik .iam na .ipt?
ad1. Pytanie pierwsze wiąże się z tym że nie potrafię elementów 3D, uzyskanych z biblioteki Inventora, poddawać dalszej obróbce takich np jak ucinanie, przecinanie, itp, a co potrafię w ACAD.
ad2) Chcę zamienić zespół w jednolitą część, do wykorzystania w innych pogramach lub projektach.

Pozdrawiam :wink:
dawis
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2006, 09:37

Post autor: dawis »

Ad 1. wystarczy skopiować taką część do katalogu projektu i tam edytować. Jakby nie patrzeć to już nie jest standardowy element biblioteczny więc katalog projektu to najwłaściwsze miejsce.

Ad 2. należy użyć narzędzia komponent pochodny.
Janko
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2008, 06:20

Post autor: Janko »

dawis pisze:Ad 1. wystarczy skopiować taką część do katalogu projektu i tam edytować. Jakby nie patrzeć to już nie jest standardowy element biblioteczny więc katalog projektu to najwłaściwsze miejsce.
Nie bardzo chwytam. Mam Inventora od tygodnia i poruszam się w nim jak pijany po polu minowym.
To jest utworzony zespół który już znajduje się w projekcie i jesli chce zapisać jego kopię w innym formacie, to mam do wyboru dziesiątki różnych formatów oprócz formatu DWG, co jest dla mnie zupełnie nie zrozumiałe. Dalej nie wiem jak to zrobić.
Ad 2. należy użyć narzędzia komponent pochodny.
Bądz bardziej szczodry w pomocy i podpowiedz gdzie jest to narzędzie, bo otwieram zakładkę NARZĘDZIA, wpisuję hasło do HELPA i nic takiego nie mogę znaleźć.
Michał Wójcicki
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2008, 08:01

Post autor: Michał Wójcicki »

Komponent pochodny (2008 i starsze) lub Komponent wyprowadzany (2009) jest funkcją dostępna przy tworzeniu części. Utwórz zatem nową część, jeżeli masz atywny szkic to wyjdź z niego i z głównego Paska narzedzi wynierz wyżej wymienioną funkcję. Otworzy ci się okno w którym będziesz mógł wybrać ten zespół dalej w zasadzie wystarczy wszystko zaakceptować. Jest tam jeszcze parę opcji ale nie trzeba się w nie wgłębiać aby wykonac poprawnie część.

Co do możliwości edycji części znormalizowanych wstawianych z Content Center to dobrze kolega powiedział że trzeba podczas tworzenia takiej części zapisać ją w bierzącym katalogu projektu.W momencie kiedy będziesz wybierał właściwy komponent (np wielkość śruby, czy nakrętki) w dolnym lewym rogu są dwa pola "Jak standar" oraz "Niestandardowo". Jeżeli wybierzesz opcję "Niestandardowo" będziesz miał możliwość zapisu tej części w dowolnym katalogu i tym samym odblokować ją do wszelkich zmian.
ODPOWIEDZ