tabelka

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
Goldens
Posty: 10
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:46

tabelka

Post autor: Goldens »

Witam, może ktoś w wolnej chwili podpowie mi co mam zrobić.

Mam kilka projektów poszczególnych aparatów. W jednym z projektów zdefiniowałem sobie tabelkę, dużą i skomplikowaną. Wykonałem dokumentację płaską zapisałem jako dwg i ok. Przełączyłem się między projektami, chcę wykonać kolejną dokumentację płaską przy użyciu tej samej tabelki. Moja tabelka jest w poprzednim projekcie. Jak przenieść tę tabelkę, albo gdzie zapisać utworzoną tabelkę aby była dostępna we wszystkich projektach?

pozdrawiam
Kris
dawis
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2006, 09:37

Post autor: dawis »

Pod XP ścieżka jest taka:
"C:\Program Files\Autodesk\Inventor (wersja)\Templates\"
Pod Vistą trzeba szukać w C:\Users\Public\Dokumenty\Autodesk... czy jakos tak. W tym katalogu należy zapisać swój plik jako: standard.idw wówczas wybierając z ikony: nowy rysunek będzie on tworzony na bazie tego szablonu.
Goldens
Posty: 10
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:46

Post autor: Goldens »

dziękuję za pomoc.

a jak już jesteśmy przy dokumentacji płaskiej może wiesz co się dzieje, jak edytuję tabelkę zmieniam rozmiar czcionki osobno dla kolumny osobno dla wiersza itd. to ciągle pojawia się ten sam rozmiar czcionki, dziwne???, co więcej zmienia się również rozmiar czcionki na rysunku tzn. wartości wymiarowanych, nawet literki w ramce naokoło rysunku.

pozdrawiam.

Krzysiek
Kris
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

Może powinieneś stworzyć nowy styl tekstu. I odpowiednio w wierszach, kolumnach pisać w odpowiednim stylu.

zapisać swój plik jako: standard.idw
można nadać inną nazwę pliku. Wtedy jak będzie się tworzyć nową dokumentację 2d wyskoczą 2(lub więcej) szablony. I tym sposobem w jednym można używać jednych stylów tekstu, tabel (w tym także rysunkowych) , wymiarów itp a w drugim szablonie innych stylów. Tylko nie wiem po co - no ale można :)
pz
Darkone
dawis
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2006, 09:37

Post autor: dawis »

Ja mam trzy szablony: podstawowy do detalowania, drugi do zestawień trzeci do prezentacji. Jako że ten pierwszy używany jest najczęściej, jest zapisany jako standard.idw po to aby wywołać go bezpośrednio po kliknięciu na ikonę: rysunek. A trzy dlatego, że każdy z nich zawiera nieco inne rzeczy (tabelki i elementy szkicowe). W ten sposób pliki są nieco mniejsze, niewiele wprawdzie ale zawsze trochę.
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

Jasne Dawis, wszystko jest kwestią potrzeby. Ja mam jeden, mnie wystarcza i w sumie nie zastanawiałem się po co kilka stylów by było potrzebne. Ale jasne lepiej mieć kilka schematów przygotowanych, niż co chwila coś poprawiać. Widzę, że masz dużą wiedzę na temat tabelek. Pozwolę sobie coś jeszcze Ciebie zapytać ale założę nowy temat.
pz
Darkone
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

Pozwolę sobie odgrzebać temat:

Mam tabelkę rysunkową. W niej zdefiniowane pole tekstowe "wartość wprowadzana". Np. wpisuję tam datę i mam datę na danym arkuszu. Ale jak dodam nowy arkusz to muszę ją od nowa wpisać. Czy ktoś wie i może mi pomóc, czy da się takie pole tekstowe zrobić, aby raz wprowadzone było widoczne na wszystkich nowotworzonych arkuszach? Z góry dzięki za odpowiedź.
pz
Darkone
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

hmm... Dawis wiesz coś na ten temat ?
pz
Darkone
dawis
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2006, 09:37

Post autor: dawis »

Nie znam rozwiązania, bez jakiegoś makra to chyba nie do zrobienia.
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

no trudno. dzięki za fatygę.
pz
Darkone
ODPOWIEDZ