części pochodne

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

części pochodne

Post autor: darkone »

Witam. Możecie mi wytłumaczyć po co stosuje się części pochodne ?

Jeżeli w zespole zrobię lustro lub skopiuję część to tworzy mi się część pochodna ? to jest to ?

z tego co wyczytałem w instrukcji mogę do tej części (w moim przypadku _mir) dodać otwór i nie zmieni to mi nic w geometrii części nadrzędnej. Ale jeżeli w części nadrzędnej dodam otwór to pojawi się też on w części pochodnej . O to w tym chodzi?

Z góry dzięki za odpowiedź.
pz
Darkone
mge.design
Posty: 35
Rejestracja: 22 lis 2008, 08:54

Re: części pochodne

Post autor: mge.design »

No mniej więcej o to. Ja stosuje częsci pochodne np kiedy potrzebuję mieć częśc o identycznym kształcie, ale w innej skali. Np srubunki SMS.
Zrobiłem sobie SMS 51, a inne (SMS 25, 38, 63) powstały przez przeskalowanie części pochodnej.

Albo na przykład można cały zespół wrzucić do jednej częsci pochodnej i zapisać w pojedynczym pliku ipt.

A jeszcze ciekawsze zastosowania możesz obejżec sobie tutaj:

http://www.3dcad.pl/podcast/wiecej/3/Pr ... letowe.htm




darkone pisze:Witam. Możecie mi wytłumaczyć po co stosuje się części pochodne ?

Jeżeli w zespole zrobię lustro lub skopiuję część to tworzy mi się część pochodna ? to jest to ?

z tego co wyczytałem w instrukcji mogę do tej części (w moim przypadku _mir) dodać otwór i nie zmieni to mi nic w geometrii części nadrzędnej. Ale jeżeli w części nadrzędnej dodam otwór to pojawi się też on w części pochodnej . O to w tym chodzi?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
GK
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: części pochodne

Post autor: darkone »

mge.design pisze: A jeszcze ciekawsze zastosowania możesz obejżec sobie tutaj:
ciekawe , ciekawe. kurcze ja już myślałem, że z grubsza już opanowałem program, a tu mnie zaskoczyłeś moją niewiedzą.

Przynajmniej będę miał temat aby Was męczyć :D
pz
Darkone
Henryk Tadych
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2008, 06:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Henryk Tadych »

Używam części pochodnych przy konstruowaniu form wtryskowych. Powiększam bryłę o skurcz i mam bryłę, którą wykorzystuję przy konstruowaniu części kształtujących formy.
ODPOWIEDZ