Pozycjonowanie

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Pozycjonowanie

Post autor: darkone »

Pomóżcie bo już mnie krew zalewa.

Mam mechanizm. Ma dwa główne położenia. Złożony i rozłożony.
Ustawiam dwie pozycje. Złożony i Rozłożony.
Pozycję ustawiam po przez nadpisanie jednego wiązania (w pozycji głównej jest ono wyłączone) i manipulowaniu po przez długość jego odsadzenia.

Jak mechanizm jest w pozycji głównej to wykonuje ruch w całym zakresie swojej drogi pracy, swobodnie jak nim manipuluję i jak steruje ww wiązaniem.

Teraz dzieje mi się coś takiego. Jak ustawiam wiązanie złożone, a w pozycji głównej mechanizm jest w pobliżu pozycji rozłożonej to tworzą mi się niezgodne wiązania. I odwrotnie. Jak ustawiam wiązanie rozłożone, a w pozycji głównej mechanizm jest w pobliżu pozycji złożonej to wyskakują mi błędy.

Jak w pozycji głównej mechanizm jest bliżej jakiegoś rozwiązania to wszystko na jednej pozycji gra a na drugiej wyskakują błędy.

Zauważyłem, że w pozycji głównej jak ustalam ww wiązanie to też ma problemy z policzeniem pozycji jeżeli musi wykonać zbyt duży skok.

Jak macie jakiś pomysł to dajcie znać. Z góry dzięki.



Nałożyłem dodatkowe wiązanie kątowe i działa. ale czemu nie działało wcześniej ?
pz
Darkone
ODPOWIEDZ