Inventor Professional 2008 a analiza MES kilka pytań.

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
het
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2009, 12:50
Lokalizacja: okolice Pleszew

Inventor Professional 2008 a analiza MES kilka pytań.

Post autor: het »

Witam,
jest to mój pierwszy post na tym forum więc wybaczcie błędy. Pracuje jako konstruktor w jednej z firm produkujących kotły C.O. Przy nowym modelu kotła mamy problem z obliczeniami wytrzymałościowymi. Posiadamy Inventora Profesional 2008 ze wszystkimi dostępnym modułami. I w związku z tym moje pytanie brzmi czy przy narysowaniu konstrukcji kotła możemy na korpusie dokonać obliczeń wytrzymałościowych przez zastosowaniu specjalnie do tego przystosowanego modułu? Czy w tym module można wprowadzać dane potrzebne do obliczeń typu temperatura blach zewnętrznych i wewnętrznych ich grubości, itp. Proszę o szybką odpowiedź bo sprawa jest naprawdę pilna. Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Remik78
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:42

Post autor: Remik78 »

Witam

Niestety moduł MES jaki jest wbudowany w Inwentora nie pozwala na wykonywanie analiz związanych z temperaturą, a tym bardziej na wykonywanie analiz złożonych gdzie czynnikami obciążenia jest ciśnienie plus temperatura.

By takie analizy wykonywać niezbędne są bardziej profesjonalne aplikacje MES choćby Ansys, Femap czy Cosmos wyposażone w odpowiednie moduły obliczeniowe. Oczywiście na rynku jest znacznie więcej aplikacji, które pozwalają na wykonywanie tego typu analiz ja wymieniłem tutaj trzy najbardziej popularne obecnie aplikacje.
Jeżeli takie analizy są dla Ciebie i twojej firmy istotne radzę rozejrzeć się na rynku za odpowiednią aplikacja, która spełni Twoje i Twojej firmy oczekiwania jednocześnie radzę się wypytać jakich aplikacji używają firmy, z którymi musicie konkurować na rynku.
het
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2009, 12:50
Lokalizacja: okolice Pleszew

Post autor: het »

Dzięki za odpowiedź. Niestety moje obawy się potwierdziły i nie pozostaje nam nic innego jak jak poszukać odpowiedniego oprogramowania.
Remik78
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:42

Post autor: Remik78 »

Witam

Ostatnio czytałem, że Autodesk zakupił firmę produkującą program obliczeniowy Algor. Program ten pewnie będzie implementowany pod Inventorem Prof.. Z tego co wyczytałem Algor ma umożliwiać analizy złożone z uwzględnieniem wpływu temperatury oraz przepływy cieczy.
Mierzej
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2009, 14:36

Post autor: Mierzej »

Panowie...
Pomimo ze mamy juz XXI wiek to niestety na rynku nie ma jeszcze narzedzia ktore w prosty, szybki, skuteczny a najwazneijsze WIARYGODNY sposob pokaze nam co dzieje ze z tym piecem i uwzgledni nam WSZYSTKIE obciazenia pochodzace m.in. od sil, mas, cisnienia, wplywu temperatury itd...a gdybysmy zalozyli ze nawet takie narzedzie istnieje to czy JEDNA osoba bylaby w stanie tak zlozone zadanie rozwiazac...szczerze watpie...(okreslenie warunkow brzegowych, odpowiednia siatka...itd)...a nawet gdyby to ile takie obliczenia musialyby trwac - po tresci postu sadze ze kolega nie mial za duzo czasu...
Tak zlozone problemy liczy conajmniej kilka osob i kazdy z nich zajmuje sie oddzielnym zagadnieniem, potem poszczegolne wyniki laczy sie za pomoca specjelnych programow w jeden i mamy powiedzmy jakis obraz sytuacji...
Zeby tak sie stalo w Inventorze musi minac jeszcze dlugich kilka lat...

Coraz czesciej inzynierowie popelniaja duzy blad myslac ze komputer policzy praktycznie wszystko...czasami trzeba isc wg "tradycyjnej" starej metody - niezastapionych tabel i wykresow, wspolczynnikow...a problem taki rozwiaze sie w kilka godzin lub max kilka dni...i co najwazniejsze - DA SIE ZROBIC I BEDZIE DZIALAC...

Od siebie jeszcze dodam ze chetnie zobaczylbym model siatki obliczeniowej tego zadania do jakiegos softu chociaz mysle ze stanie sie to niepredko...

Powodzenia
ODPOWIEDZ