Szklenie AIS/AIP II stopień Procad Gdańsk

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
mge.design
Posty: 35
Rejestracja: 22 lis 2008, 08:54

Szklenie AIS/AIP II stopień Procad Gdańsk

Post autor: mge.design »

Witam.
Pojawiły się promocyjne ceny szkoleń. Czy może ktoś z forumowiczów wybiera się na II stopień Inventora ? Byłaby okazja poznać się osobiście :-)

A może ktoś uczestniczył w takim szkoleniu i może podzielić się wrażeniami ?
Pozdrawiam
GK
dawis
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2006, 09:37

Post autor: dawis »

Ja byłem na takim szkoleniu ale dość dawno to było i niewiele pamiętam. Troche Inv już znałem więc nie było tam też zbyt wiele rzeczy które mnie zaskoczyły :D .
Teraz to wybrałbym się na jakiś jedniodniowy kurs z zakresu tworzenia okablowania bo nie czuje tego modułu za bardzo.
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szklenie AIS/AIP II stopień Procad Gdańsk

Post autor: darkone »

mge.design pisze:Pojawiły się promocyjne ceny szkoleń.
Gdzie to widziałeś?? Bo ja nie mogę tego znaleźć. Przynajmniej na stronie Procad'u.
mge.design pisze: Byłaby okazja poznać się osobiście :-)
Generalnie nie ma problemu :D Na Dybach piwem częstują. Tylko, że to jeszcze trochę czasu.
Kilka dni temu miałem przyjemność telefonicznie rozmawiać z P. Krzysztofem Adrunikiem. Powiedział mi, że ze względu na kryzys mają problem ze sponsorami i jeszcze nie znają terminu Dyb (Dybów - kurcze jak to się odmienia :D). Mam nadzieję, że się odbędą.
dawis pisze:wybrałbym się na jakiś jedniodniowy kurs
Podczas tej rozmowy K.A. zaproponował mi, odpłatne konsultacje. Może to jest jakieś rozwiązanie. Co prawda uciąłem temat, bo w chwili obecnej firma, w której pracuję nie zasposoruje mi ich.
dawis pisze:więc nie było tam też zbyt wiele rzeczy które mnie zaskoczyły
No właśnie. Jak czytam programy kursów, wiadomo, że kilka rzeczy by się poznało nowych, ale większość z tego już wiem. Czy one są potrzebne (oprócz osób typowo początkujących i nie mających zacięcia do grzebania w programach)? Oprócz papierka ?
W sumie jak na razie wystarcza mi moja dociekliwość i Wasza pomoc na forum. Zresztą nieoceniona :wink:

Osobiście bym poćwiczył MES i rurki. Co prawda tego drugiego nie potrzebuję w pracy, ale nie wiadomo co jeszcze będę w życiu robił :D
pz
Darkone
mge.design
Posty: 35
Rejestracja: 22 lis 2008, 08:54

Re: Szklenie AIS/AIP II stopień Procad Gdańsk

Post autor: mge.design »

darkone pisze:
mge.design pisze:Pojawiły się promocyjne ceny szkoleń.
darkone pisze: Gdzie to widziałeś?? Bo ja nie mogę tego znaleźć. Przynajmniej na stronie Procad'u.
Tutaj:

http://www.procad.pl/pf/page/szkolenia/ ... il_3D.html




darkone pisze: No właśnie. Jak czytam programy kursów, wiadomo, że kilka rzeczy by się poznało nowych, ale większość z tego już wiem. Czy one są potrzebne (oprócz osób typowo początkujących i nie mających zacięcia do grzebania w programach)? Oprócz papierka ?
W sumie jak na razie wystarcza mi moja dociekliwość i Wasza pomoc na forum. Zresztą nieoceniona :wink:

Osobiście bym poćwiczył MES i rurki. Co prawda tego drugiego nie potrzebuję w pracy, ale nie wiadomo co jeszcze będę w życiu robił :D
Odnośnie rurek, to można sobie poradzić bez tego modułu. Pracuję na AIS i ostatnio robiłem spory projekt połączen rurowych na nowo uruchamianej linii produkcyjnej. Jakoś mi brak modułu rurowego nie przeszkadzał.
Za to bardzo przydała się funkcjonalność iPart :-)


Patrząc na program kursu parę rzeczy wydaje się ciekawych:

Szkice 3D, ifeature, ipart, komponenty pochodne.
Poza tym interesuje mnie modelowanie powierzchniowe.


Tak naprawde to można to wszystko znaleźć w literaturze, tylko czasu brak. A na kursie masz 3 dni na zajęcie się tylko Inventorem.
Jeżeli wiedza jest podana w ciekawy sposób i na konkretnych przykładach to myślę że warto.

Kiedyś byłem na kursie AutoCAD'a (2 i 3 stopień) i koleś który prowadził
sprzedawał naprawde fajne triki, których nie znajdziesz w książkach.

Mam nadzieję że z Inventorem będzie tak samo :-)
Pozdrawiam
GK
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szklenie AIS/AIP II stopień Procad Gdańsk

Post autor: darkone »

mge.design pisze: Tak naprawde to można to wszystko znaleźć w literaturze
Oprócz kilku trików, o których pisałeś :D

mge.design pisze: tylko czasu brak. A na kursie masz 3 dni na zajęcie się tylko Inventorem.
Jeżeli wiedza jest podana w ciekawy sposób i na konkretnych przykładach to myślę że warto.

Kiedyś byłem na kursie AutoCAD'a (2 i 3 stopień) i koleś który prowadził
sprzedawał naprawde fajne triki, których nie znajdziesz w książkach.

Mam nadzieję że z Inventorem będzie tak samo :-)
No fakt. Czasu brak. Triki też się przydadzą. W sumie to mnie nawet przekonałeś. Tylko termin szkolenia koliduje mi z targami. Zobaczę co da się zrobić.
pz
Darkone
mge.design
Posty: 35
Rejestracja: 22 lis 2008, 08:54

Re: Szklenie AIS/AIP II stopień Procad Gdańsk

Post autor: mge.design »

darkone pisze:
No fakt. Czasu brak. Triki też się przydadzą. W sumie to mnie nawet przekonałeś. Tylko termin szkolenia koliduje mi z targami. Zobaczę co da się zrobić.
No własnie z tym czasem to jest największy problem.
Ja w każdym razie się zapisałem. Czas pokaże czy warto było :-)

No i mam nadzieję że się spotkamy.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
GK
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

Mge.design jak było na kursie? Nic się nie chwalisz.
pz
Darkone
ODPOWIEDZ