Windows 7 a inventor 2008 lub wyzej

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
talkin
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2008, 07:00

Windows 7 a inventor 2008 lub wyzej

Post autor: talkin »

Czy ktoś już robił podchody by zobaczyć czy to działa??
Obecnie mam winde 7 i chce zainstalować 30 dniowa wersje INV 2008 i zobaczyć czy to zadziała.
Po wstępnych próbach mogę powiedzieć ze u mnie NIE działa - główny problem już z instalacją 5prób i udało się za 6 tzn włącza się główne okno ale pisze "błąd w tworzeniu pustego obiektu" podobnie z otwarciem jakiegokolwiek pliku.
A wy macie jakieś doświadczenia??
Wspomnę jeszcze iż winda7 chodzi u mnie jak burza i śmiga bez problemu - zero problemów ze sterownikami do sprzętu ale sprzęt jest całkowicie nowy.
Adam Tomasik
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2007, 13:48

Post autor: Adam Tomasik »

Działa ale wersja 2010
co prawda instalacja serwera Autodesk Vault jest troche męcząca ale do przejścia, natomiast z sama instalacja AIP'a nie ma problemu działa ok.
Co do wersji 2008 to próbowałbym uruchamiać w trybie zgodności i to jeszcze jako administrator (oczywiście mowa o samej instalce)
talkin
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2008, 07:00

Dziekuje za odpowiedz

Post autor: talkin »

a mam jeszcze jedno pytanie czy w wersji 2010 będzie w końcu możliwość zaczytania pdf do mechanicala ?? nie tylko wydruk do pdf tylko zaczytanie.
MICHCIU7
Posty: 16
Rejestracja: 31 sie 2009, 12:29
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: MICHCIU7 »

MAM WINDOWS'A 7 I INVENTOR'A 2009. WSZYSTKO BANGLA ALE MIALEM TEN SAM PROBLEM (INVENTOR SIE INSTALOWAL ALE NIE MOGLEM ZAPISYWAC RYSUNKOW/MODELI CZEGO KOLWIEK) MUSISZ ZMIENIC FRAMEWORK"A MICROSOFT CHYBA NA 4. BO JUZ DOKLADNIE NIE PAMIETAM. PO ZAINSTALOWANIU, NA NOWO SIE ZALOGOWAC I WSZYSTKO CHODZI, PRZYNAJMNIEJ U MNIE.

POZDRAWIAM
johny88.06
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2009, 08:48
Lokalizacja: Kolbudy

Post autor: johny88.06 »

Zainstalowałem Inventora 2009 Prof wszysto bez problemów, AIP działał bez zarzutu. Niestety tylko przez dwa dni, potem wyskakuje komunikat, że "program przestał działać z powodu problemu i zostanie zamknięty, system Windows powiadomi Cię jak powstanie możliwość rozwiązania tego problemu" załamałem się... inne aplikacje np. AutoCad Mechanical działają bez zarzutu, nie pomaga reinstalacja, naprawa ani przywracanie systemu. Mam Win7 HP, może pod innymi wersjami Windowsa będzie to działać lepiej, Nie mam pojęcia w czym jest rzecz, narazię ściągam auktualizacje i "czekam aż Windows znajdzie rozwiązanie tego problemu" :) jak coś się wyjaśni dam znać
MICHCIU7
Posty: 16
Rejestracja: 31 sie 2009, 12:29
Lokalizacja: GDAŃSK

INVENTOR ERROR

Post autor: MICHCIU7 »

MIALEM TEN SAM PROBLEM. INVENTOR PO 1.5 MIESIACU DZIALANIA DOSTAL ZADYSZKI I PADL. PODOBNY KOMUNIKAT JAK W/W. NIESTETY REINSTALACJA , NAPRAWA NIC NIE DALA. MUSIALEM PRZEINSTALOWAC SYSTEM I ZAINSTALOWAC OD POCZATKU. NARAZIE DZIALA JUZ PONAD MIESIAC ALE PRZY KAZDYM ODPALENIU INVENTORA MAM OBAWY CZY SIE NIE WYSYPIE.
POZDRAWIAM
MICHCIU7
Posty: 16
Rejestracja: 31 sie 2009, 12:29
Lokalizacja: GDAŃSK

INVENTOR ERROR

Post autor: MICHCIU7 »

MIALEM TEN SAM PROBLEM. INVENTOR PO 1.5 MIESIACU DZIALANIA DOSTAL ZADYSZKI I PADL. PODOBNY KOMUNIKAT JAK W/W. NIESTETY REINSTALACJA , NAPRAWA NIC NIE DALA. MUSIALEM PRZEINSTALOWAC SYSTEM I ZAINSTALOWAC OD POCZATKU. NARAZIE DZIALA JUZ PONAD MIESIAC ALE PRZY KAZDYM ODPALENIU INVENTORA MAM OBAWY CZY SIE NIE WYSYPIE.
POZDRAWIAM
Tomasz Dereń
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2008, 09:46
Lokalizacja: Gniezno

Re: Dziekuje za odpowiedz

Post autor: Tomasz Dereń »

talkin pisze:a mam jeszcze jedno pytanie czy w wersji 2010 będzie w końcu możliwość zaczytania pdf do mechanicala ?? nie tylko wydruk do pdf tylko zaczytanie.
Tak, taka możliwość istnieje w wersji 2010 Mechanicala (również w zwykłym AutoCAD i AutoCAD LT). Co więcej, jeśli wstawiany plik pdf był wygenerowany przez program wektorowy, możemy skorzystać z trybów lokalizacji dla obiektów z pliku pdf 8)
johny88.06
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2009, 08:48
Lokalizacja: Kolbudy

Post autor: johny88.06 »

Cóż, powracam do wątku Inv2009 na Win7, przez długi czas mój Inventor nie działał i nie pomagały aktualizacje systemu ani inne wymyślne zabiegi. W końcu przeinstalowałem Windowsa. Postawiłem nowy system na Windows 7 Professional( poprzednio miałem Win7 HP) po kilku godzinach pracy w Inv ten sam komunikat co poprzednio, "że program przestał działać z powodu błędu i zostanie zamknięty" jednak zaraz po tym komunikacie wyskoczył następny, że "program w którym wystąpił błąd zostanie otworzony z nowymi ustawieniami zgodności" (czy jakoś w podobiu) Inv otworzył się samoczynnie i działa do tej pory bez zarzutu :)
Czy ktoś miał już podobną sytuację, bo narazie wszystko działa ale nie wiem jak długo
Adam Tomasik
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2007, 13:48

Post autor: Adam Tomasik »

Przejdź na wersje 2010 ona nie ma takich problemów.
Tak jak pisałem wcześniej być może potrzebuje uruchamiać inv2009 w trybie zgodonści z xp lub vistą, Można to sprawdzić jak uruchamiana jest wersja 2009.
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

Ja ma do Was pytanie. Czy program działa Wam płynnie na Windows'ie 7 ?

Mam AIP10 i zainstalowałem "7" i mnie szlag trafia. Bo mam takie opóźnienie, że nie da się pracować. Nawet tutaj jak piszę tekst to szybciej napiszę wyraz niż on się ukaże na ekranie.

Wyłączyłem areo (chociaż na początku nawet z areo chodził płynnie). Macie jakiś pomysł co można jeszcze wyłączyć ? Albo co jest skutkiem takiego działania systemu ?

Jak macie jakieś sugestie to proszę dajcie.
pz
Darkone
ODPOWIEDZ