Znikające paski narzędzi

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
tomsim
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2009, 12:22

Znikające paski narzędzi

Post autor: tomsim »

Witam wszystkich.
Mam pewien problem z Inventorem 11, mianowicie zniknął mi pasek z narzędziami, a dokładnie zniknęło mi drzewo płaszczyzn, osi, wiązań i tak dalej...teraz nie potrafię go włączyć. Ciężko rysuje się bez tego, nie mam jak zmienić płaszczyzny rysowania albo nie mogę wstawić nowego szkicu na dowolnie wybranej płaszczyźnie nie mówię już o ewentualnym wskazaniu osi bądź pł. gdy nadaję wiązania!!
Wie ktoś może jak włącza się to drzewo ?? (ten pasek narzędzi)
Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

Widok --> pasek narzędzi --> przeglądarka obiektów
z menu głównego części

o to chodziło ?
pz
Darkone
tomsim
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2009, 12:22

Post autor: tomsim »

No może to i o to chodzi tylko że mam cały czas włączoną przeglądarkę obiektów...a co lepsze nic się nie zmienia gdy ją włączam lub wyłączam - nie pojawia się... Może pomoże krótki opis sytuacji po której zniknęła mi wspominana przeglądarka - mianowicie jakoś miesiąc temu ktoś pracował na moim komputerze (byłem wówczas na delegacji ;) ) i gdy wróciłem do pracy biurkowej zauważyłem że zmieniła się kolejność wyświetlania na monitorach - pracuje na dwóch monitorach, i ten który dotychczas był główny jest teraz jako drugi i tak dalej... Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale od tamtego momentu (przełączenia monitorów) nie pojawia się przeglądarka....

Pozdro..
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: darkone »

też z tym walczyłem. :evil:

Problem polega na tym, że Inventor zapamiętuje pozycję okna. Jeżeli miałeś przestawioną kolejność monitorów, i jeszcze jeden ustawiony nieco wyżej od drugiego, a ktoś przeciągnął tam przeglądarkę lub jakiekolwiek inne okno i tam zamknął to program to zapamiętał. Powinieneś poszukać takiego ustawienia monitora, aż znajdziesz swoją przeglądarkę, następnie przesunąć ją najlepiej na okno inventora, ustawić odpowiednio monitory z poziomu windowsa, zamknąć PRZEGLĄDARKĘ OBIEKTÓW (aby program zapamiętał jej ustawienie) i z powrotem ją otworzyć.
Niestety może to się za Tobą trochę ciągnąć aż ustawisz wszystkie zamknięte w ten sposób okna (np wiązania, otwory itp).
pz
Darkone
tomsim
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2009, 12:22

Post autor: tomsim »

Problem zniknął - po przeinstalowaniu Inventora ;)
Dzięki za pomoc.
tomsim
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2009, 12:22

Post autor: tomsim »

Wracam jednak do pracy na SolidWorksie - osobiście pracuje mi się w Solidzie o wiele szybciej i przyjemniej niż w Inventorze ;)
ODPOWIEDZ