Wyciągnięcie proste szkicu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
YARO1
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2010, 13:22

Wyciągnięcie proste szkicu

Post autor: YARO1 »

Mam problem z odcięciem części detalu. Stworzyłem zestawienie części (iam.) i okazało się, że wyciągnięcie jednego z zestawionych detali jest zbyt duże (wychodzi poza zarys innej części. Chciałbym "nadmiarr" odciąć - dopasować do zarysu drugiej części. Dziękuję za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
el_joseppo
Posty: 97
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:32
Lokalizacja: W-wa

Re: Wyciągnięcie proste szkicu

Post autor: el_joseppo »

Ciężko odpowiedzieć nie widząc całości. Podstawowe informacje to w jakiej wersji programu pracujesz i co dokładnie chcesz zrobić. Chcesz zmniejszyć wartość wyciągnięcia prostego czy też odciąć nadmiar powierzchnią części zewnętrznej? Jeśli to drugie to modelowanie powierzchniowe jest podpowiedzią (jeśli to pierwsze to w ogóle nie widzę problemu ). Załącz pliki to będzie konkret. chętnie pomogę.
pzdrwm
YARO1
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2010, 13:22

Re: Wyciągnięcie proste szkicu

Post autor: YARO1 »

Pracuję w Inventorze 5.3. . Mam problem z obcięciem części łopatek wychodzących poza zarys części stożkowej - potrzebuję dopasować ich kształt do pow. wewnętrznej stożka. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
el_joseppo
Posty: 97
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:32
Lokalizacja: W-wa

Re: Wyciągnięcie proste szkicu

Post autor: el_joseppo »

To dość stara wersja.. Nawet nie pamiętam czy jest tam projektowanie powierzchniowe. Wciąż nie załączyłeś plików (albo ja ich nie widzę w nowym widoku forum), bez nich ciężko pomóc.
Z opisu wnioskuję że narzędzie Żebro może pomóc ale to zależy od kształtu łopatek. Żebro wyciąga profil o powierzchni ale tylko po prostej. Może przeciągnięcie złożone będzie rozwiązaniem? Prześlij pliki .ipt i .iam
pzdrwm
YARO1
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2010, 13:22

Re: Wyciągnięcie proste szkicu

Post autor: YARO1 »

Próbowałem zamieścić załączniki, ale mam z tym problem.
mge.design
Posty: 35
Rejestracja: 22 lis 2008, 08:54

Re: Wyciągnięcie proste szkicu

Post autor: mge.design »

YARO1 pisze:Pracuję w Inventorze 5.3. . Mam problem z obcięciem części łopatek wychodzących poza zarys części stożkowej - potrzebuję dopasować ich kształt do pow. wewnętrznej stożka. Pozdrawiam serdecznie.
Trzeba pobrać powierzchnię części strożkowej jako powierzchnię pomocniczą do pliku śmigła (narzędzie kopiuj obiekt" , a później zastosować narzędzie "podziel" i odciąć pobraną wcześniej powierzchnią
cześć śmigła która nie jest już Ci potrzebna.

Tak to się robi w INV 2009. Nie wiem natomiast czy te narzędzia istnieją w wersji 5.3.
Pozdrawiam
GK
ODPOWIEDZ