Jak zrobić "Wyrwanie"

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
Janko
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2008, 06:20

Jak zrobić "Wyrwanie"

Post autor: Janko »

Witam
Zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu. Otóż na rysunku nie mogę wykonać wyrwania. Po kliknięciu na ikonkę zwracany jest komunikat: "Ten widok nie zawiera szkicu z zamkniętym profilem" W pomocy znalazłem następujące zdania dotyczące tego zagadnienia:
-Aby utworzyć wyrwanie umieść widok, a następnie utwórz skojarzony szkic z jednym lub kilkoma profilami zamkniętymi, aby zdefiniować granicę obszaru wyrwania.
Porada Aby skojarzyć szkic z widokiem rysunku, wybierz widok, a następnie kliknij kartę: Umieść widok => panel Szkic => polecenie Utwórz szkic i stwórz szkic.
Dostęp: Wstążka: karta Umieść widok => panel Modyfikuj => Wyrwanie

Niestety te porady są dla mnie niezrozumiałe gdyż:
1)jeśli na widoku utworzę szkic np. w postaci splainu to zwracany jest ciągle ten sam komunikat.
2) Po wybraniu widoku na rysunku nie mogę znaleźć karty: ”Umieść widok => panel Szkic => polecenie Utwórz szkic i stwórz szkic.
3)Co to jest ta wstążka i gdzie ona jest gdyż w Invengtorze mam tylko paski narządzi i panel opisu rysunku?

Będę wdzięczny za podpowiedź bo sprawa jest pilna.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak zrobić "Wyrwanie"

Post autor: darkone »

pz
Darkone
adamgod
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04

Re: Jak zrobić "Wyrwanie"

Post autor: adamgod »

Ja to robię tak najerzdżma myszką na rzut części na której ma być wyrwanie aż zapali się czerwona przerywana ramka wokół części, klikam na niej zmienia kolor na zielony. Wybieram z górnego paska narzędzie szkic (narzędzie szkic znajduje się na pasku standart włącza się go uruchamiając menu kontekstowe na górnej belce okna) i rysuję kontur wyrwania, wychodzę z trybu szkicowania (menu kontekstowe zakończ szkic) i uruchamiam narzędzie wyrwanie z panelu bocznego.
Awatar użytkownika
el_joseppo
Posty: 97
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:32
Lokalizacja: W-wa

Re: Jak zrobić "Wyrwanie"

Post autor: el_joseppo »

Rzecz się rozbija o to czy szkic jest przypisany do rzutu czy nie.

Najprościej po kliknięciu "s" rzucić okiem czy jest aktywna ikona "Projekt geometryczny" (rzutowanie elementów). Jeśli szkic nie podpiął się do rzutu ikona ta będzie nieaktywna. Dla mnie jest to najwłaściwszy moment żeby wycofać się ze szkicu i zacząć jeszcze raz, klikając najpierw na rzut.
pzdrwm
ODPOWIEDZ