KOPIOWANIE PROJEKTU

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
MICHCIU7
Posty: 16
Rejestracja: 31 sie 2009, 12:29
Lokalizacja: GDAŃSK

KOPIOWANIE PROJEKTU

Post autor: MICHCIU7 »

WITAM,
MAM PROJEKT KTÓRY CHCĘ SKOPIOWAĆ I UŻYĆ GO JAKO NOWY. TZN WSZYSTKIE PART ELEMENTY SKŁADOWE PROJEKTU .IPT, .IAM I TAK DALEJ W SWOEJEJ NAZWIE MAJA NUMER PROJEKTY NP. 123600405---.ipt. JAK SKOPIOWAĆ CAŁY PROJEKT DO NOWEGO FOLDERU ZMIENIAJĄC NAZWĘ POSZCZEGÓLNYM ELEMENTOM TAK ABY CAŁY MODEL TRZYMAŁ SIĘ KUPY.
Awatar użytkownika
darkone
Posty: 86
Rejestracja: 26 wrz 2008, 16:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KOPIOWANIE PROJEKTU

Post autor: darkone »

Chyba cienko to widzę. Zespół *.iam szuka nazw wstawianych.

Ja to robię tak.

1. Kopiuję cały katalog. Zmieniam nazwę projektu *.ipj i dalej korzystam z części o tych samych nazwach. Warunek: w plikach projektu, lokalizacja projektu nie może się pokrywać.

2. Lub jak wracam do jakiś starych projektów (szczególnie z moich początków w Inventorze) i jakąś część mam bardziej dopracowaną, to wtedy na żywca podmieniam plik (o ile wiem, że to mi z wiązaniami nie pomiesza). Przy otwarciu złożenia program sygnalizuje, że nie może znaleźć pliku i się pyta gdzie on jest, wtedy go pokazuje, a on to zapamiętuje.

W Twoim przypadku zrobiłbym jak w pkt.2. Skopiował bym katalog, zmienił nazwy, otworzył złożenie i poklei przy każdym pytaniu programu o część pokazywał bym tą z nową nazwą. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że możesz mieć kilka tysięcy części no i wtedy będzie to "trochę" żmudna robota, ale... no ja nie znam innego sposobu.
pz
Darkone
mge.design
Posty: 35
Rejestracja: 22 lis 2008, 08:54

Re: KOPIOWANIE PROJEKTU

Post autor: mge.design »

darkone pisze: Skopiował bym katalog, zmienił nazwy, otworzył złożenie i poklei przy każdym pytaniu programu o część pokazywał bym tą z nową nazwą. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że możesz mieć kilka tysięcy części no i wtedy będzie to "trochę" żmudna robota, ale... no ja nie znam innego sposobu.
Mozna to zrobić za pomocą programu Pomocnik Projektu. Znajduje się on w pakiecie Inventora.

Otwierasz sobie plik iam z głownym złożeniem, a potem komenda "spakuj i przenieś".
Komenda ta tworzy w podenej nowej lokalizacji na dysku dokładna kopię pliku głównego iam i wszystkich innych do których owy iam się odwołuje.
Jak potrzebujesz zmienić nazwy to jest komenda "rename".
Pozdrawiam
GK
adamgod
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04

Re: KOPIOWANIE PROJEKTU

Post autor: adamgod »

Można skopiować projekt przez Vaulta. Jeśli masz oczywiście projekt źródłowy przeniesiony do repozytorium. Nie ma wówczas problemu z dużą liczbą plików bo program na domyślnych ustawieniach doda ci np "2" do każdej nazwy i utrzyma zależności także dokumentacji 2D.
MICHCIU7
Posty: 16
Rejestracja: 31 sie 2009, 12:29
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: KOPIOWANIE PROJEKTU

Post autor: MICHCIU7 »

WITAM,
CO DO PIERWSZEJ ODPOWIEDZI TO OCZYWIŚCIE TO DOSKONALE ZNAM ALE TO NIE JEST ROZWIĄZANIE PODMIENIAĆ PLIKI PRZY KILKUSET. JEŚLI CHODZI O DRUGIEJ TO TESTOWAŁEM WCZEŚNIEJ ALE NIE DZIAŁA . ZMIENIA ONA NAZWĘ CZYLI PART RENAME ALE NIE JEST MOŻLIWE ZMIANA FIZYCZNIE NAZWY PLIKU (CZYLI W PROPERTISACH ZMIEINIA NAZWĘ ,ALE NAZWA PLIKU POZOSTAJE FIZYCZNIE TA SAMA A TO NIE JEST ROZWIĄZANIE ). CO DO TRZECIEJ ODPOWIEDZI SPRAWA JEST PROSTA SAM W PRACY DZIAŁAM NA VOULT'CIE I PRODUCSTREAMIE TU KOPIOWANIE ZMIANA NAZW I TAK DALEJ JEST OCZYWISTA. CHODZI MI O INVENTORA BEZ OPROGRAMOWANIA DO ZARZĄDZANIA PLIKAMI.
mge.design
Posty: 35
Rejestracja: 22 lis 2008, 08:54

Re: KOPIOWANIE PROJEKTU

Post autor: mge.design »

MICHCIU7 pisze:WITAM,
JEŚLI CHODZI O DRUGIEJ TO TESTOWAŁEM WCZEŚNIEJ ALE NIE DZIAŁA . ZMIENIA ONA NAZWĘ CZYLI PART RENAME ALE NIE JEST MOŻLIWE ZMIANA FIZYCZNIE NAZWY PLIKU (CZYLI W PROPERTISACH ZMIEINIA NAZWĘ ,ALE NAZWA PLIKU POZOSTAJE FIZYCZNIE TA SAMA A TO NIE JEST ROZWIĄZANIE ).
A ja testowałem przed chwilą i działa. Fizycznie zmienia nazwę pliku.
Pozdrawiam
GK
MICHCIU7
Posty: 16
Rejestracja: 31 sie 2009, 12:29
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: KOPIOWANIE PROJEKTU

Post autor: MICHCIU7 »

MOŻE ŻLE COŚ ROBIĘ. U MNIE JAK ROBIE PACK AND GO NIE MA FUNKCJI RENAME. POTEM MOŻESZ ZROBIĆ EDIT, ALE TAK JA PISAŁEM WCZEŚNIEJ TO NIC NIE DAJE. PROSZE O POMOC. DZIĘKUJE Z GÓRY. POZDRAWIAM
rs4playniuwa
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2012, 03:40
Kontaktowanie:

Re: KOPIOWANIE PROJEKTU

Post autor: rs4playniuwa »

The building Lord really invincible, thought very have routines.




_______________________________________________________________________________________
You may also like:Rs Gold|runescape gold
ODPOWIEDZ