Praca inżynierska.

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
arcess
Posty: 10
Rejestracja: 11 sie 2012, 16:41

Praca inżynierska.

Post autor: arcess »

Witam.
Temat mojej pracy inżynierskiej brzmi: Obliczenia wytrzymałościowe różnych wariantów konstrukcji w środowisku autodesk inventor. Moje zadanie polega na przedstawieniu różnych sposobów przeprowadzania takich obliczeń, począwszy od stworzenia kilku wersji jednej konstrukcji i przeprowadzeniu obliczeń na każdej z osobna aż do stworzenia jednej konstrukcji z różnymi parametrami. Tu pojawia się problem. W jaki sposób można stworzyć konstrukcję zawierającą różne parametry w taki sposób aby później obliczenia brały pod uwagę wszystkie te parametry? Próbowałem za pomocą iLogic ale gdy doszedłem do obliczeń realizowało je tylko dla aktualnie włączonych parametrów.
Promotor mówił cos o macierzy parametrów ale nie mam pojęcia o co chodzi. Pomoże ktoś?
Tomasz85
Posty: 55
Rejestracja: 12 sty 2012, 14:59

Re: Praca inżynierska.

Post autor: Tomasz85 »

W analizie wytrzymałościowej masz takie coś jak tabela parametryczna, w której możesz założyć zmienność parametrów i optymalizować konstrukcję po jej wymiarach.
Załączniki
a.JPG
arcess
Posty: 10
Rejestracja: 11 sie 2012, 16:41

Re: Praca inżynierska.

Post autor: arcess »

Odświeżam temat. Pytanie dotyczy tej samej pracy. Konstrukcja na której mam przeprowadzać obliczenia ma być wymyślona przeze mnie. Wymyśliłem kilka ale za każdym razem promotor odrzucał pomysł. Może pomożecie? To ma być coś niezbyt skomplikowanego ale też nie za prostego. Ja proponowałem: przęsło dachu stalowego, podstawa zbiornika ciśnieniowego, rama przyczepy samochodowej.
Tomasz85
Posty: 55
Rejestracja: 12 sty 2012, 14:59

Re: Praca inżynierska.

Post autor: Tomasz85 »

Może takie coś :
Fajny przykład na symulację dynamiczną gdzie nagrywasz film z ruchem wału podając parametry wejściowe następnie eksport do analizy wytrzymałościowej w danej chwili (t ) działania zespołu. Sprawdzenie w kilku wariantach ze zoptamlizowanym korbowodem.... Temat rzeka, który w Inventorze można bardzo fajnie przedstawić.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
arcess
Posty: 10
Rejestracja: 11 sie 2012, 16:41

Re: Praca inżynierska.

Post autor: arcess »

Przykład bardzo ciekawy. Oczywiście zaproponowałem promotorowi jednak usłyszałem cytuję: "Tematyka nie związana z kierunkiem kształcenia. Specjalność konstruktor maszyn i urządzeń a nie samochody i ciągniki."
Mało tego moi drodzy. Dziś usłyszałem od promotora iż mój zapał do pracy jest tak imponujący że wątpi w to czy zdążę wykonać pracę na czas. On nie widzi że przestój w realizacji pracy jest spowodowany brakiem chęci współpracy z jego strony.
ODPOWIEDZ