Inventor 2013 problem że szkicem w trybie assembly

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
leech10
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2012, 07:46

Inventor 2013 problem że szkicem w trybie assembly

Post autor: leech10 »

Witam

Robie mój projekt sprzęgła w inventorze. To jest mój pierwszy projekt w tym programie. Mam problem w narysowaniem tarczy. Rysuje szkic i daje revolve. Podgląd jest OK ale potem, jak zaakceptuje komendę revolve. ta tarcza jest niewidzialna natomiast widac że zakrywa kawałek wałka.
Wydaje mi się że jest to spowodowane tym, iż jak klikam sketch to musze zaznaczyć jakąś powierzchnie startową, tak bym to nazwał, inaczej nie moge zacząć rysować. Nie mam pojecia jak ten problem rozwiązać. Załączam zrzuty ekranu, prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam
Piotrek

P.S. nie wiem na dodatkek czemu te moje obiekty 3D ze szkiców sa niewidoczne?

Na stronie zagranicznej dotyczącej szkiców w trybie assembly znalazłem to:

Just one comment if you want to create a tube in an .iam, derive the .iam in an .ipt, devire this .ipt in another .ipt,then create your tube in this .ipt. When you insert your tube in the .iam you just have to mate your origin to constraint the part. It may sound long but it's way, way more stable than doing it the adaptive way.

Jestem nieco zdezorientowany
Załączniki
Inventor 3.jpg
Inventor 2.jpg
Inentor.jpg
Awatar użytkownika
el_joseppo
Posty: 97
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:32
Lokalizacja: W-wa

Re: Inventor 2013 problem że szkicem w trybie assembly

Post autor: el_joseppo »

W trybie złożenia (iam) możesz modyfikować elementy które stworzyłeś w plikach części tylko poprzez USUWANIE materiału (ew dodawanie spoin). Jeśli chcesz stworzyć nową część w kontekście zespołu kliknij N i zaznacz powierzchnię od której chcesz zacząć. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twój problem.
pzdrwm
ODPOWIEDZ