Zablokowane stopnie swobody

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
karoolp123
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2012, 21:28

Zablokowane stopnie swobody

Post autor: karoolp123 »

Być może głupie pytanko techniczne: w trakcie pracy (widok zespołu) w pewnym momencie przestałem mieć możliwość przeciągania myszką części, które mają jakieś wiązanie, ale nie mają zablokowanych wszystkich stopni swobody.
np. zwiąże element osiowo, powinienem mieć możliwość ruszać nim myszką wzdłuż osi, jednak element ten zupełnie się blokuje i nie mogę go sobie przesunąć. Wiem, że kiedy dodam inne wiązania element będzie tam gdzie będe chciał, ale chodzi mi o zostawienie ruchomej części i możliwość poruszania częścią myszką.
Cezary2528
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2012, 14:57

Re: Zablokowane stopnie swobody

Post autor: Cezary2528 »

Prawdopodobnie masz adaptacyjny szkic do tego elementu co prubujesz nim ruszyc.
Tomasz85
Posty: 55
Rejestracja: 12 sty 2012, 14:59

Re: Zablokowane stopnie swobody

Post autor: Tomasz85 »

Po pierwsze upewnij się czy dana część nie jest unieruchomiona (symbol pinezki na drzewku historii przy danej części).
Jeśli część była wstawiana jako pierwsza do zespołu z automatu jest ona oznaczona jako nieruchoma.
Ewentualnie jeśli tworzyłeś tą część w kontekście zespołu to przyczyną może być tak jak wspomniał Cezary2528.
Może być jeszcze jedna przyczyna czyli masz włączone zestawy kontaktowe i rozwiązywanie kontaktów i części wchodzą ze sobą w interakcję dlatego nie możesz nimi poruszyć.
ODPOWIEDZ