Bolted Connection blind plane

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
Makalf
Posty: 10
Rejestracja: 03 gru 2012, 12:21

Bolted Connection blind plane

Post autor: Makalf »

Szybkie proste pytanie - jak zrobić połączenie śrubowe dwóch widocznych na obrazku płytek? Myślałem, że za pomocą polecenia bolted connection ale nie mogę uzyskać efektu. Co zaznaczyć jako 'blind plane'?

dzieki za pomoc
Załączniki
1.jpg
Tomasz85
Posty: 55
Rejestracja: 12 sty 2012, 14:59

Re: Bolted Connection blind plane

Post autor: Tomasz85 »

Metodę dobrą wybrałeś skoro zdecydowałeś się na połączenie nieprzelotowe to "blind plane" - ślepa płaszczyzna początkowa jest to powierzchnia górna drugiego elementu, który ma być dołączony (skręcony z pierwszym). Wskazujesz ją po to aby program wiedział odkąd liczyć głębokość otworu w drugim elemencie.
aa.JPG
Tomasz85
Posty: 55
Rejestracja: 12 sty 2012, 14:59

Re: Bolted Connection blind plane

Post autor: Tomasz85 »

I jeszcze w ramach sprostowania widzę, iż otwory masz już wstawione więc raczej skorzystaj z metody umieszczenia "Przy otworze" a nie koncentrycznie wtedy program sam dobiera średnicę śruby.
A tak prawdę mówiąc to zrobiłbym to trochę inaczej czyli no górnej płytce naszkicowałbym bym punkty i w nich umieszczał środki otworów. W takiej sytuacji program wygeneruje (wywierci) otwory w obu płytkach i wstawi elementy złączne.
Będziesz miał większą kontrolę w razie zmiany śruby gdyż otwory zmienią swój rozmiar z automatu.
Makalf
Posty: 10
Rejestracja: 03 gru 2012, 12:21

Re: Bolted Connection blind plane

Post autor: Makalf »

Ok wielkie dzięki za zainteresowanie i szybką odpowiedź. Chciałbym jeszcze trochę popytać bo mam sporo tych otworów do zrobienia a chcę poznać najprostszy sposób :) Chciałem z początku wykorzystać orietację "Przy otworze" a nie koncentrycznie ale w oryginalnym szkicu mam tylko jedną dziurę a reszta to "circular pattern" i program widzi tylko jedną dziurę. Ale do rzeczy. Zrobiłem tak jak radziłeś - dodałem szkic, na jego bazie chcę rozmieścić otwory (jak na obrazku). Kiedy chcę dodać element łączący, mam do dyspozycji jedynie jedną śrubę. Dlaczego nie mogę dobrać innej?
Załączniki
Untitled1.jpg
Untitled.jpg
Makalf
Posty: 10
Rejestracja: 03 gru 2012, 12:21

Re: Bolted Connection blind plane

Post autor: Makalf »

W rzeczywistości ma to wyglądać tak. Dodam, że w drugiej płytce głębokość otworu=15mm, gwint na całej długości
Załączniki
Untitled3.jpg
Untitled3.jpg (16.05 KiB) Przejrzano 3459 razy
ODPOWIEDZ