ustawienie pasm w przekrojach poprzecznych

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
sm
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2007, 14:11
Lokalizacja: katowice
Kontaktowanie:

ustawienie pasm w przekrojach poprzecznych

Post autor: sm »

Pracuje nad przekrojami poprzecznymi i w tabelce zarówno w paśmie rzednych drogi jak i rzędnych terenu mam te same wartości (tzn. w pasmie rzednych terenu mam rzędne drogi , gdzie to zmienić aby w tabelce w rubryce rzędne terenu civil podawał właśnie rzedne terenu. Chciałam zaznaczyc że na przekroju civil pokazuje prawidłowy wygląd przekroju jedynie wartości w tabelce nie sa zgodne z rysunkiem. Może ktoś wie ?
Pozdr.
edit
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2006, 12:17

Post autor: edit »

Jakoś nie robiłem jeszcze poprzeczek - na razie robię projekty małych ulic - ale tak myślę, czy nie będzie to na tej samej zasadzie jak definicja pasm w profilach, tj. należy przypisać odpowiednią powierzchnię do konkretnego profilu?
Załączniki
przypisanie powierzchni do profili.JPG
edit
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2006, 12:17

Post autor: edit »

Na szybko sprawdziłem.
Jest tak jak pisałem wcześniej. Musisz przypisać odpowiednie powierzchnie do profilu 1 i 2. Profil 1 - powierzchnia korytarza. Profil 2 - powierzchnia terenu. W każdym profilu ta sama powierzchnia we wszystkich pasmach (to wszystko ustawiasz we właściwościach widoku przekroju).
Wg. mnie w paśmie "rzędne terenu" należy w profilu 1 i 2 wstawić powierzchnię terenu (jako wyjątek).
Powinno zadziałać.

m.
sm
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2007, 14:11
Lokalizacja: katowice
Kontaktowanie:

Post autor: sm »

Witam , zadziałało , dziekuje :) jeszcze tylko nie wiem jak poustawiać te liczby by na siebie nie nachodziły. Pozdrawiam
edit
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2006, 12:17

Post autor: edit »

Niestety nie ma możliwości indywidualnego ustawiania pojedynczego opisu (np. zmiana wielkości czcionki, zmiana położenia "lekko w prawo") - tak mi się przynajmniej wydaje.
Opisy w pasmach można edytować - dla każdego pasma osobną - styl pasma. Sporo się trzeba nagimnastykować i na doświadczać, by doprowadzić pasma do oczekiwanego wyglądu.
Niestety przy dużym zagęszczeniu opisów, nachodzą one na siebie. Program niby wypasiony, a taką kichę odwala - wg mnie to powinno być oczywiste, że opisy nie mogą się nakładać. Program powinien sam to analizować i dopasowywać.
lithion
Posty: 33
Rejestracja: 29 lut 2008, 10:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lithion »

można to zrobić tuz przed przygotowaniem projektu do wydruku. metoda chłopska ale cóż. nie znam innej. poprostu kopiujemy profil, rozwalamy dynamitem dwa razy i poprawki wykonujemy ręcznie. oczywiście ma to sens dla małej ilości poprawek, dle krótkich profili. dla jakichś kilku-kilkunastokilometrowych skomplikowanych tras to chyba nie ma sensu.
lithion
dziechu
Posty: 35
Rejestracja: 05 lut 2008, 22:05
Lokalizacja: Krak/Bielsko

Post autor: dziechu »

Pobawcie się opcją "wygładzanie" w pasmach profili, zwiększajcie i zmniejszajcie wartości-gwarantuję, że pomoże:)
Niestety w przypadku poprzeczek nie wiem jak to ustawić(nie ma tam opcji wygładzania)
powodzenia
Jaro
wojciechziolkowski
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:20

Re: ustawienie pasm w przekrojach poprzecznych

Post autor: wojciechziolkowski »

Witam. Podpinam się pod ten problem. Mimo utworzenia powierzchni z korytarza (w pasku nawigator widać tą powierzchnie) Nie mogę jej wybrać przy ustawianiu profil1 i profil2 danych pasm. Wygląda na to, że nie istnieje. Powierzchnie korytarza stworzyłem zgodnie z "mój pierwszy projekt cvil 3d - samouczek"
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: ustawienie pasm w przekrojach poprzecznych

Post autor: doradora »

cześć,
nie wiem czy piszesz o profilu czy o poprzeczkach?
jeśli o profilu: a wybrałeś ją, żeby wyświetlała się na profilu?
jeśli o poprzeczkach: rzadko robię poprzeczki, więc mogę coś popierniczyć, ale jak tworzysz nowe poprzeczki to masz pokazane wszystkie powierzchnie i możesz wybrać które chcesz, wybrałeś tą swoją?
ODPOWIEDZ