Projekty wod-kan

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
tysz
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2007, 21:10
Lokalizacja: z Chorzowa

Projekty wod-kan

Post autor: tysz »

Witam,
Wykonuję projekty sieci wodociągowych i kanalizacyjnych w programie Profil Koordynator i w AutoCAD LT 2005. Od grudnia zmieniam pracodawcę i w związku z tym będę projektował odwodnienia dróg i mostów w Civilu. Programu na oczy nie widziałem, więc mam następujące pytanie:

Czy projektowanie sieci sanitarnych (wod-kan-gaz-ciepłociągi) jest równie intuicyjne jak w Koordynatorze?

Pytam, gdyż z wątków na forum (przejrzałem pobieżnie) wnioskuję, że jet to program skierówany głównie do drogowców, mostowców, geoinżynierów.
Przejdę 3-dniowe szkolenie, jednak proszę kolegów po fachu o opinie i porady od czego zacząć, na co zwrócić uwagę, itp.
Pozdrawiam, tysz
tysz
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2007, 21:10
Lokalizacja: z Chorzowa

Post autor: tysz »

A więc nie ma wśród forumowiczów osób, które pracowały w obu ww programach?
Szkoda.
Mariusz K.
Posty: 24
Rejestracja: 23 kwie 2007, 23:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Mariusz K. »

Witam

Jeśli będziesz projektować kanalizację to współczuję. Będziesz musiał mieć bowiem dobry zespół drogowców, który przygotuje Ci mapy 3d lub też jeśli będzie to kanalizacja jedynie w ulicy - plan warstwicowy. Osobiście marzę o współpracy z proj. kanalizacji deszczowej który potrafiłby wykorzystać ten program do swoich celów.

Pozdrawiam
omega
Posty: 41
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:53

Post autor: omega »

Projektuję drogi i do celów odwodnienia dróg wykorzystuję opcje civil'a do projektowania kanalizacji. uważam iż do projektowania odwodnienia, sieci sanitarnej czy nawet sieci wodociągowej świetnie się nadaje. Profile również są intuicyjne - wprowadzone zmiany w profilu mają odzwierciedlenie w opisach w planie i odwrotnie. Jednak dla chcących projektować sieci wod-kan należy mieć bazę czyli teren oraz umiejętność obsługi civil'a, poza tym jest z górki.
Pozdrawiam
daro
tysz
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2007, 21:10
Lokalizacja: z Chorzowa

Post autor: tysz »

Właśnie przerabiam samouczka i płytkę prezentacyjną. Widzę, że nie ma porównania civila z Koordynatorem. Mają całkiem inną konstrukcję. Co do współpracujących drogowców - między sobą "korespondują" w civilu, trochę mi pomagają, są po kursach, więc mam perspektywy na owocną i przyjemną współpracę. Muszę podołać wyzwaniom.
tysz
tarasco
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2008, 06:59

Post autor: tarasco »

Witam, próbuję ustawić civila pod potrzeby wod-kan, jesli ktoś wie lub ma szablon ustawien będę ogromnie wdzięczny
outout
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2010, 13:54

Re: Projekty wod-kan

Post autor: outout »

widze ze nie tylko ja mam ten problem
zmienilem prace wczesniej robiłem na PK teraz mam do wyboru albo zamowia mi PK albo naucze sie Civila koledzy z zespołu drogowego nalegają bym nauczył się civila i bądź tu mądry i pisz wiersze (:)) Ile czasu zajmie opanowanie civila w stopniu dostatecznym do wykonania projektu odwodnienia dróg ??
ODPOWIEDZ