Projekt

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
sm
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2007, 14:11
Lokalizacja: katowice
Kontaktowanie:

Projekt

Post autor: sm »

Witam, mam pytanie i może ktoś mi na nie odpowie ! (mam nadzieje). Chodzi o to, że zrobiłam projekt dróg dojazdowych do obiektu mostowego w civilu, łączna długość dróg to ok.1,5 km do 2km. W jednym pliku dwg zrobiłam wszystkie elementy czyli zdefiniowałam teren istniejący, trase, profile, korytarze i poprzeczki. I chodzi o to że strasznie to wszystko wolno działało, i co chwile się regenerowało i wogóle traciłam już nerwy do tego ale jakoś to wystko się szczesliwie "przemieliło". Jednak chciałabym kolejne projekty zrobić w taki sposób że teren miałabym zdefiniowany w jednym pliku. Trasę i profile wykonałabym w innym pliku z podpiętym terenem (plikiem wcześniej utworzonym). Podobnie korytarze i poprzeczki wykonać trzebaby w osobnym pliku z podpiętym plikiem terenu i plikiem trasy i profili. TYLKO JAK TO MAM ZROBIĆ żeby podpiąć x-ref do pliku i zeby civil brał dane z tego podpiętego pliku. Czy trzeba stworzyć tak zwany (w samouczku) "Projekt" i tam popodpinać odpowiednie rysunki???? Wydaje mi się, że rozdzielenie elementów tj. teren, trasa, profile itd. na kilka plików spowodowałoby że civil dawał by z tym jakoś szybciej rade i nie zawieszał się. MOŻE KTOŚ WIE jak uzyskać to co opisałam. Chyba nie napisano tego programu dla 100 metrowych odcinków dróg tylko do znacznie większych :) Pozdr.
GrzesiekH
Posty: 10
Rejestracja: 05 lut 2008, 14:10

Post autor: GrzesiekH »

Mozesz to zrobic przez tzw. skróty do danych. Znajdziesz to w menu Ogólne. Jest to proste, wiec w User Guide mozesz przeczytac dokladnie jak postepowac, zeby stworzyc taki skrot do danych. Pozdrawiam
jendrek.gd
Posty: 20
Rejestracja: 09 lis 2006, 08:03

Post autor: jendrek.gd »

Ja korzystam z landxml. Eksportuje powierzchnie terenu istniejace, linie trasowania, profile projektowane i wykorzystuje w innych rysunkach np przy tworzeniu przekroji poprzecznych
gieroy
Posty: 15
Rejestracja: 21 paź 2009, 09:36

Re: Projekt

Post autor: gieroy »

a może ktoś podrzucić link do tutoriala video do tworzenia skrótów danych bo ten w civilu (2010) help jest do niczego jak dla mnie i nie chce to działać
firarafi
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Projekt

Post autor: firarafi »

w helpie wszysto jest elegancko opisane, nie używaj exportów do xml bo to nie zapewnia dynamicznego powiązania z elementami z innych rysunków
Rafał Frankowski
ODPOWIEDZ