jak zeskanowaną mapke zamienic aby warstwice byly polilinia?

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

Awatar użytkownika
motaboy
Posty: 7
Rejestracja: 15 maja 2009, 19:00

Post autor: motaboy »

Dobrze, dziękuję, jeszcze spróbuję i napiszę jakie są efekty.
Najgorsze, że czasu mało, nauczyć się trzeba go od podstaw a nie mogę znaleźć konkretnej instrukcji krok po kroku.

W załączniku jest dotychczasowy efekt zbierania wysokości z mapy,
czerwone linie - warstwice - PL2D
zielone - skarpy - PL3D
czerwone punkty - punkty charakterystyczne - punkt
niebieskie - woda - PL2D




Poprawka, już dokonałem tyle:
Obrazek
Obrazek

Ale i tak coś jest nie tak, bo nie mogłem dodać punktów, nie wiem, coś nie jest tak, ale złożył teren z nich bez wskazywania ich. Później jako nieciągłości dodałem skarpy i budynki jako warstwice i jakoś to działa.
Jeszcze nie wiem jak dodać struktury aby wyglądalo to odpowiednio. Woda, budynki, skarpy, trawa.


EDIT: Poradziłem sobie już z punktami, trzeba było je pierw konwertować z puntków autocad > civil i już są i tworzą teren. Więc jeszcze zostaje problem z strukturą no i skrzyżowanie.
yamahayzfr1
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2010, 13:30

Re:

Post autor: yamahayzfr1 »

dziechu pisze:Lecisz po warstwicach polilinią 2D, następnie we właściwościach nadajesz jej właściwy poziom. Na koniec dodajesz wszystko jako warstwice w utworzonej powierzchni.
Innego sposobu nie znam.
Jarek
Witam!

Robie tak jak wyżej opisane, tylko że Civil 3d 2010 dodaje mi jeszcze jakieś swoje pośrednie warstwice. Można je jakoś usunąć czy tak musi zostać?
grzesław
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2011, 20:14

Re: jak zeskanowaną mapke zamienic aby warstwice byly polili

Post autor: grzesław »

Czy o to chodzi w tym przerysowywaniu mapy, żeby po warstwicach narysować polilinię 2D i potem to wygładzić np. poleceniem EDPLIN i opcja SPLAJN? Załączam rysunek z fragmentem mapy i 2 poliliniami. Czy to o to chodzi?
Załączniki
bez tytułu.JPG
Kenjifujima
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2011, 10:41

Re: jak zeskanowaną mapke zamienic aby warstwice byly polili

Post autor: Kenjifujima »

więc ciężko mi powiedzieć czy będzie tak samo...
luluxiu
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2011, 01:28
Kontaktowanie:

Re: jak zeskanowaną mapke zamienic aby warstwice byly polili

Post autor: luluxiu »

Czy wymagany poziom zarys początku wiersza poleceń digitalizacji warstwic. Jeśli chodzi o spline, tak, że mapy przeklinać splajnach projektanta, najlepiej jest linia, może uczynić....
ODPOWIEDZ