Stała głębokość rowu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
Maslaw
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2009, 13:28

Stała głębokość rowu

Post autor: Maslaw »

Witam wszystkich!

Czy znacie sposób na zamodelowanie zespołu, który w efekcie rysowałby rów o zawsze stałej i tej samej głębokości przy założeniu stałego pochylenia skarpy i przeciwskarpy? Np standardowe 0,5m i 1:1,5? Skoro potrafi wrysować nakładkę o minimalnym prześwicie to powinien umieć wykonać też rów. Strasznie jest upierdliwe rysowanie rowów przy założeniu minimalizacji ich głębokości na dłuższych odcinkach. Mam Civila 2010, ale jeżeli taka opcja pojawia się w nowszych wersjach to też proszę o info.
PS. Sposób, żeby założyć stały element o głębokości 0,5m na przecięciu z terenem i potem zrobić z tego profil z korytarza znam ale to w zasadzie półśrodek.

Pozdrawiam!
MC3D
Posty: 24
Rejestracja: 07 sie 2014, 07:17

Re: Stała głębokość rowu

Post autor: MC3D »

Z punktu widzenia projektowania stała głębokość rowu 0,5 jest niemożliwa do osiągnięcia, jest to po prostu idea i dążenie do tej wartości nie zawsze jest możliwe
Jeśli znasz już metodę skarpy do terenu i zagłębienia się w teren na głębokość 0,5 i nie jest to wystarczające to nie wiem jak więcej pomóc. Poniżej mój sposób pewnie już znany
Zespół warunkowy
(1) Podzespół Pas z przechyłką
(2) Podzespół Pobocze
3) Podzespół ConditionalCutOrFill
(4) Podzespół Skarpa do terenu - 1:1.5
(5) Podzespół Skarpa rowu 1:1,5,
(6) Podzespół Dno rowu 0,5m
(7) Podzespół Przeciwskarpa rowu 1:1,5

Obrazek
Maslaw
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2009, 13:28

Re: Stała głębokość rowu

Post autor: Maslaw »

Dzięki za odpowiedź. Ten sposób znam, natomiast nie działa on przy dużych pochyleniach poprzecznych terenu. Kiedyś ktoś mi mówił, że InRoads coś takiego robi bez problemu. Trudno, zostaje "półśrodek".
ODPOWIEDZ