Powierzchnia skrzyżowania

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
irti6
Posty: 26
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:21

Powierzchnia skrzyżowania

Post autor: irti6 »

Witam,

pierwszy raz bawię się w tworzenie skrzyżowań w Civilu. Wiele kwestii rozwiązałem sam (zdaje mi się że dobrze), jednak po paru godzinach męczarni natrafiłem na problem który ciężko mi rozwiązać. Mianowicie program nie tworzy mi powierzchni na środku skrzyżowania. Wynika to z tego że nie mam zadanego zapewne w tym miejscu żadnego zespołu, jednak nie wiem jak zadać ten zespół tylko w tym miejscu no i jak go zrobić aby szerokość pasa ruchu ulegała zmianie w zależności od pikiety skrzyżowania. W załączniku przedstawiona jest cała sytuacja, niebieskie linie są to granice korytarzy.
Załączniki
Bez tytułu.png
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Powierzchnia skrzyżowania

Post autor: doradora »

musisz zespoły, które tworzą części skrzyżowania dociągnąć do głównych linii trasowania,
we właściwościach korytarza, na 2 zakładce przechodzisz do okna "target" (nie wiem jak to przetłumaczyli na pl), tj. naciskasz na "trzy kropki"
otwiera się nowe okno "target mapping" i tam wybierasz:
- "width alignement" żeby dociągnąć szerokością do środka skrzyżowania odpowiedni podzespół z tego regionu do głównych linii trasowania (obu)
- "edge elevation profile" żeby dociągnąć wysokościowo do niwelet głównych linii trasowania (obu)
Załączniki
1.png
irti6
Posty: 26
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:21

Re: Powierzchnia skrzyżowania

Post autor: irti6 »

Pomogło dzięki za odpowiedź ;)
ODPOWIEDZ