Modelowanie Korytarza/Powierzchni

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
avichi90_pl
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2015, 23:26

Modelowanie Korytarza/Powierzchni

Post autor: avichi90_pl »

Witam, mam następujące pytanie...
Mam problem z powierzchnią po jej wygenerowaniu na podglądzie obiektów, jeśli trasa jest prowadzona w wykopie to teren istniejący przysłania mi projektowaną powierzchnię. Wie Ktoś jak sobie z tym poradzić, żeby na jednoczesnym podglądzie terenu istniejącego i powierzchni projektowanej drogi była widoczna dokładnie część projektowana? Chodzi o takie coś jakby teren istniejący był wykopany w miejscu wykopów... Proszę o pomoc.
MC3D
Posty: 24
Rejestracja: 07 sie 2014, 07:17

Re: Modelowanie Korytarza/Powierzchni

Post autor: MC3D »

Po zakończeniu prac najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie osobnej powierzchni składającej się z ternu i wybranej przez Ciebie powierzchni ( góra odniesienie etc). Najlepiej też celowo obniżyć powierzchnie terenu o jakieś 5cm aby byc pewnym że wszyskto będzie dobrze i nic nie będzie się niepotrzebnie nieprzenikać.
zwykly podglad.
zwykly podglad.
a tutaj po wykonaniu tutorialu 8)
powierzchnia sumaryczna
powierzchnia sumaryczna
avichi90_pl
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2015, 23:26

Re: Modelowanie Korytarza/Powierzchni

Post autor: avichi90_pl »

Utworzyć po prostu Powierzchnia X = Powierzchnia terenu isniejącego + Powierzchnia "Projektowana", i to już załatwia sprawę? A program obczai, że teren istniejący jest wyżej i go "usunie"?
avichi90_pl
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2015, 23:26

Re: Modelowanie Korytarza/Powierzchni

Post autor: avichi90_pl »

P.S a jak utworzyć powierzchnię z 2 innych? Bo utworzyłem sobie powierzchnię roboczą jakąś i chce zrobić tak jak pisałeś wyżej i nie wiem jak to zrobić;(
MC3D
Posty: 24
Rejestracja: 07 sie 2014, 07:17

Re: Modelowanie Korytarza/Powierzchni

Post autor: MC3D »

To może w większym rozwinięciu :
1.png
1.png (62.29 KiB) Przejrzano 5499 razy
Tak się robi powierzchnie sumaryczne, co prawda pożytku z niej tyle co nic, ale pod mała wizualizacje 3ds infrworks może się przydać.
avichi90_pl
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2015, 23:26

Re: Modelowanie Korytarza/Powierzchni

Post autor: avichi90_pl »

Dziękuję za pomoc działa ;)
ODPOWIEDZ