strzałki na poprzeczce w jedną stronę

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
lordson
Posty: 41
Rejestracja: 02 mar 2006, 11:32
Lokalizacja: Poznań

strzałki na poprzeczce w jedną stronę

Post autor: lordson »

czy wie ktoś jak temu zaradzić, aby civil w spadkach procentowych nie rysował strzałek w jedną stronę ??
Mam ustawione że ma je rysować zgodnie z kierunkiem, ale i tak rysuje je pod górę:(

Czy jest na to rada??
Załączniki
Clipboard01.jpg
LORD-M
Posty: 50
Rejestracja: 04 maja 2006, 10:31

Post autor: LORD-M »

tez kiedys probowalem to zrobic ale nie udało mi sie
LORD
Mateusz Miecznikowski

Post autor: Mateusz Miecznikowski »

Witam,
raczej nie ma takiej możliwości. Strzałka kierunku jest zwykłym blokiem, który wstawia się zgodnie z jego kierunkiem. Oczywiście można by stworzyć 2 etykiety ale w stylu kodów nie ma gdzie ich podłączyć:/. Zatem niestety. Jeżeli coś uda nam się ustalić zamieszczę informację w tym wątku.

Pozdrawiam,
andzinsan
Posty: 28
Rejestracja: 24 lip 2008, 17:15

Post autor: andzinsan »

Witam,
To nie wina Civila tylko ŹLE ZORIENTOWANEJ ETYKIETY.
Jest kilka logicznych metod osiagania odpowiedniego kierunku strzałki.

Zmiana moderatora z wieksza wiedzą o Civilu?
raczej nie ma takiej możliwości
Pozdrawiam
Załączniki
Kierunki strzałek.jpg
Czyny NIEZAISTNIAŁE powodują katastrofalny brak następstw!
Mateusz Miecznikowski

Post autor: Mateusz Miecznikowski »

Witam serdecznie,
nie trzeba od razu być niemiłym i optować za zmianą moderatora, gdyż każdy postępuje inaczej i możliwe, że rzeczywiście jest metoda, której nie dostrzegłem. Rozumiem, że chętnie się Pan podzieli ze mną i z forumowiczami w jaki sposób taką strzałkę utworzyć.

Pozdrawiam,
andzinsan
Posty: 28
Rejestracja: 24 lip 2008, 17:15

Post autor: andzinsan »

Witam!
nie trzeba od razu być niemiłym i optować za zmianą moderatora
To taka malutka zółta kartka bo najlepiej powiedzieć: NIE DA SIĘ, NIE UMIEM, NIE MA TAKICH MOŻLIWOŚCI - ale przecież
każdy postępuje inaczej
wystarczyło napisać że Pan po prostu: NIE WIE.

Rozumiem, że chętnie się Pan podzieli ze mną i z forumowiczami
W Procad wiedza o Civilu kosztuje 3000 PLN -( I i II stopień) - chyba uczą tam jak to zrobić?

Przepraszam forumowiczów za brak odpowiedzi. Ale uwierzcie mi da się zrobić tą etykietę .
Pozdrawiam
Czyny NIEZAISTNIAŁE powodują katastrofalny brak następstw!
BarteK
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2006, 19:27

Post autor: BarteK »

Nie wiem czemu ma służyć to forum. Myślałem, że głównie wymianie doświadczenia i pomaganiu innym. Od dłuższego czasu widzę, że chyba jednak jestem w błędzie. Trudno uzyskać odpowiedzi, na wydawało by się proste pytania. Niewielu się kwapi, do podzielenia się wiedzą... no tak.. kosztuje to 3000, wiec jest tylko moja... moja... moja...
Nie chcecie, wasza sprawa. Macie do tego prawo. Ale pisanie, że da się to zrobić, ale nie powiem jak, przypomina mi zabawę w piaskownicy.

Dla ciekawych wiedzy tajemnej, jaką jest zmiana kierunku strzałki informuję, że należy dodać komponent etykiety co zwie się: Strzałka kierunku. :)
Pozdrawiam serdecznie
Załączniki
Spadki procentowe.rar
gotowa etykieta z free :)
(612.61 KiB) Pobrany 297 razy
________
_barteK_
Mateusz Miecznikowski

Post autor: Mateusz Miecznikowski »

Drodzy Panowie,
naprawdę nie rozumiem dlaczego Panowie są tak bardzo uprzedzeni przynajmniej do mojej osoby. Nie wiem czy mieliśmy przyjemność spotkać się na szkoleniu, ale dokładam wszelkich starań żeby udzielić możliwie pełnych odpowiedzi. Nikt nie jest nieomylny i nie ukrywam, że mogłem przeoczyć pewną opcję.

Zrobili Panowie sporo szumu, a nikt z was nie podał konkretnej odpowiedzi oprócz tego, że takie coś istnieje. Zatem argumenty o niedzieleniu się wiedzą uważam za bezsensowne.

Ogólnie dziękuję za zwrócenie uwagi i potwierdzam mój błąd. Taka funkcjonalność istnieje przeoczyłem opcję dotyczącą kierunki strzałki.
Zatem udzielając odpowiedzi na wszelkie pytania dot. tej kwestii.
Wchodzimy np. we właściwości zespołu >>> karta kody >>> wchodzimy w edycję kodów >>> wybieramy łącze np. GÓRA >>> wchodzimy w edycję stylu etykiety >>> karta Układ >>> komponenty >>> wybieramy (lub tworzymy) komponent strzałka kierunku >>> [najważniejsza opcja oprócz ustawień położenia to ] KĄT OBROTU > KIERUNEK, który ustawi nam strzałki zgodnie z kierunkiem spadku.

Reasumując jest to forum, które ma służyć wymianie informacji, a nie nagonka na moderatora. Natomiast Pani/Panie andzinsan jeżeli czuje się Pani/Pan, w jakiś sposób pokrzywdzony przez Procad bardzo proszę kierować swoje uwagi na adres procad@procad.pl lub szkolenia@procad.pl

Wydaję mi się, że nie ma co się mocować:) Uważam, że nie mieli Państwo racji co do dzielenia się wiedzą, aczkolwiek dzięki za zwrócenie uwagi w sprawie strzałki, postaram się więcej nie "nawalić";)
A na marginesie.... A może napisałem tak specjalnie?:P

Pozdrawiam,
BarteK
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2006, 19:27

Post autor: BarteK »

Panie Mateuszu, nie wiem czemu odebrał Pan moją wypowiedź jako atak na Pana. Nie było to moja intencją. Może użyłem złych słów. Wydawało mi się jasno widać do kogo one były skierowane... :)
Nie mogę się natomiast zgodzić, że nikt nie podał konkretnej odpowiedzi. Kolega andzinsan twierdził, że da się to zrobić, więc poświęciłem trochę czasu i znalazłem na to sposób. Efektem podzieliłem się ze wszystkimi, czerpiąc z tego niemałą satysfakcję, czego wszystkim serdecznie życzę ;)

pozdrawiam
________
_barteK_
ttomol
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2009, 08:43

Post autor: ttomol »

Witam!
czerpiąc z tego niemałą satysfakcję, czego wszystkim serdecznie życzę
Niestety mnie nie było dane zaczerpnięcie satysfakcji... To po prostu nie działa.. :!: :?:
Mateusz Miecznikowski

Post autor: Mateusz Miecznikowski »

Witam,
co Panu nie działa?

Pozdrawiam,
ODPOWIEDZ