Przekroje poprzeczne z 2 liniami trasowania

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
pirun
Posty: 20
Rejestracja: 01 lip 2009, 07:12
Lokalizacja: Bialystok

Przekroje poprzeczne z 2 liniami trasowania

Post autor: pirun »

Witam,
Mam zaprojektowaną oś drogi głównej (linia trasowania 1 - powiązana z zespołem drogi) i do niej utworzony korytarz.
We właściwościach korytarza mam dodaną linie bazową (linia trasowania 2 - oś ścieżki powiązana z zespołem ścieżki)
Na utworzonych przekrojach poprzecznych (w oparciu o linie trasowania 1) nie widzę zespołu ścieżki.. Natomiast powierzchnia utworzona z korytarza uwzględnia zespół ścieżki.

co muszę zrobić żeby na poprzeczkach zobaczyć zespół ścieżki.
pozdrawiam
pirun
Posty: 20
Rejestracja: 01 lip 2009, 07:12
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: pirun »

Okej już sam mogę sobie odpowiedzieć.. trzeba stworzyć zespół z odsunięciem, gdzie odsunięciem jest zespół ścieżki wg linii trasowania 2.

Tylko przy tak stworzonym korytarzu nie mam możliwości stworzenia automatycznie obwiedni utworzonej powierzchni.. ma ktoś jakiś pomysł jak robić tą obwiednie do powierzchni z korytarza (w celu prawidłowego zliczania robot ziemnych)
pozdrawiam
urlich_82
Posty: 14
Rejestracja: 06 lis 2009, 15:14

Post autor: urlich_82 »

Kolego "pirun" czy po zastosowaniu zespołu z odsunięciem na przekrojach poprzecznych Civil wygenerował korytarz zarówno drogi jak i ścieżki? Bo z mojego doświadczenia wynika, że rysuje korytarz drogi (osi na której jest zbudowany korytarz), natomiast drugiego korytarza nie rysuje, rysuje tylko jego powierzchnię górną, a co za tym idzie nie można wyświetlic pochyleń itd.
Jeśli udało Ci się to zrobić to proszę o porady jak to zrobić, bo mi to nie wychodziło
Mateusz Miecznikowski

Post autor: Mateusz Miecznikowski »

Witam,
Proszę spojrzeć na ten wątek:
http://forum.procad.pl/viewtopic.php?t=2162

Pozdrawiam,
ODPOWIEDZ