zliczanie pwierzchni zdzierania

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
lordson
Posty: 41
Rejestracja: 02 mar 2006, 11:32
Lokalizacja: Poznań

zliczanie pwierzchni zdzierania

Post autor: lordson »

Witam, czy wie ktoś gdzie to skonfigurować??
Założyłem w programie frezowanie i zdjęcie humusu na określoną grubość. Gdzie program zlicza te powierzchnie bo nie mogę tego znaleźć??
LORD-M
Posty: 50
Rejestracja: 04 maja 2006, 10:31

Post autor: LORD-M »

Tu:

Przekroje/Oblicz materiały

Wcześniej przygotuj odpowiednie powierzchnie z korytarza

Dane wyświetlasz później w postaci tabeli robót ziemnych z poprzeczek lub na szybko w Powierzchnie/programu narzedziowe/Objętości
LORD
lordson
Posty: 41
Rejestracja: 02 mar 2006, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lordson »

Ok sprawdzę, bo wcześniej wiem że po prostu program potrzebował kształtu aby zliczać to z poprzeczek. A co do zdjęcia humusu to nie wiem jak to zrobi, ale sprawdzę jakby co to się odezwę. Dzięki
Mateusz Miecznikowski

Post autor: Mateusz Miecznikowski »

Witam,
może Pan też wejść w kolekcję Linie trasowania >>> [typ linii trasowania, np. osi] >>>[nazwa linii trasowania] >>> Grupy linii próbkowania >>> [nazwa grupy] i we właściwości. W ostatniej karcie Lista materiałów można zdefiniować materiały albo za pomocą Powierzchni albo z pomocą Kształtu korytarza (Struktur).
Reasumując może Pan albo użyć powierzchni do zdefiniowania tych materiałów albo kształtu i od razu wybrać kształt np. FREZ

Pozdrawiam,
lordson
Posty: 41
Rejestracja: 02 mar 2006, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lordson »

tylko problem jest taki że usuwanie humusu nie ma swojego kodu kształtu i nie zlicza tego:(
RadekS
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2007, 09:21

Post autor: RadekS »

Może trzeba wygenerować powierzchnie na skarpach i następnie ją opuścić o np 0.1m. Dalej już wiadomo.
ODPOWIEDZ