Dodawanie kodów.

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
urlich_82
Posty: 14
Rejestracja: 06 lis 2009, 15:14

Dodawanie kodów.

Post autor: urlich_82 »

Chcę użyć podzespołu GenericPavementStructure (ogólna struktura nawierzchni), w którym można dodać kody. W jaki sposób należy to wykonać. Bo ja wpisuje kody we właściwościach w momencie dodania. Problem w tym, że kody wpisuje poprawnie - a gdy potem pod prawym myszy wejde we właściwości podzespołu kody są wpisane dużymi literami i przez to Civil ich nie rozpoznaje. Jak sobie z tym poradzić?
Mateusz Miecznikowski

Post autor: Mateusz Miecznikowski »

Witam,
niestety nie udało mi się zasymulować takiego problemu jaki przedstawiłeś. Zarówno w momencie gdy:
1. Wpisuję kod podczas wstawiania podzespołu,
2. Wpisuję kod gdy wejdę we właściwości PODZESPOŁU
3. Wpisuję kod gdy wejdę we właściwości ZESPOŁU
Jest on zawsze wpisywany tak jak zadeklarowałem czyli jak wpisałem z małej litery jest ona utrzymywana, jak wpisałem z dużej jest duża. Tyczy się to zarówno kodów punktowych jak i liniowych.

Podstawową kwestią, aby program działał poprawnie jest instalacja service packów. Najnowyższym SP dla Civila 2010 jest SP2 i możesz go pobrać ze strony:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps ... 8#section1

Wybierz odpowiednią wersję programu i ściągnij plik *.exe, zainstaluj, zrestartuj komputer.

To powinno pomóc.

Pozdrawiam,
urlich_82
Posty: 14
Rejestracja: 06 lis 2009, 15:14

Re: Dodawanie kodów.

Post autor: urlich_82 »

Hmm.... A sprawdzając nazwy wpisanych przec Ciebie kodów sprawdzałeś we właściwościach (tych cadowskich) czy we właściwościach podzespołu dostepnych pod prawym myszy i w zakładce kody. Problem jest taki że we właściwościach (cadowskich) są małe litery a we właściwościach podzespołu sa juz duże litery. Tak samo jak najedziesz myszką na dany podzespół to wyświetlaja sie informacje o danym podzespole i tam również sa duże litery mimo że były wpisane małe. Problem pojawia sie nie tylko u mnie ale i kolegów. Mamy civila 2008 i SP2.
ODPOWIEDZ