przekroje - style

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
gieroy
Posty: 15
Rejestracja: 21 paź 2009, 09:36

przekroje - style

Post autor: gieroy »

witam , czy ktoś wie gdzie zmienia się styl a właściwie wielkość czcionki zaznaczonych wartości bo sa dużo mniejsze niż pozostałe

Obrazek

z góry dzięki
Mateusz Miecznikowski

Post autor: Mateusz Miecznikowski »

Witam,
ścieżka dotycząca zmiany wielkości będzie podobna dla wszelkich opisów dotyczących podzespołów. Trzeba utworzyć lub wyedytować dany styl związany z kodami np w karcie ustawienia >>> OGÓLNE. Każdy zespół korzysta z jakiegoś stylu codów

Kod: Zaznacz cały

. Na poniższej ilustracji pokazałem schematycznie gdzie należy szukać opcji związanych ze zmianą wielkość tekstu. Gdyby były problemy proszę o kontakt.



Pozdrawiam,
Załączniki
Zmiana wysokości czcinki na podzespole.JPG
gieroy
Posty: 15
Rejestracja: 21 paź 2009, 09:36

Post autor: gieroy »

znalazłem zmieniłem wszystko by było ok gdyby nie to że teraz mam dwie wartości 2% jedna ze strzałką taka mała jak wyżej i druga większa etykieta... jakiś pomysł czemu dwie etykiety nałożone na siebie?
urlich_82
Posty: 14
Rejestracja: 06 lis 2009, 15:14

Post autor: urlich_82 »

Być może masz włączone etykiety z korytarza i z powierzchni.
Mateusz Miecznikowski

Post autor: Mateusz Miecznikowski »

Witam,
z tego co napisałeś @gieroy możliwe, że masz zdefiniowane 2 komponenty w ramach jednej etykiety. Jeden jest poprawny i pokazuje strzałkę nachylenia oraz wartość spadku, a drugi dodatkowo opisuje Ci w ten sam sposób podzespół tą samą wartością, ale z np. większą czcionką. Aby to sprawdzić musisz dojść zgodnie ze screenem wcześniej do momentu kiedy jesteś w EDYTORZE STYLU ETYKIET - (LABEL STYLE COMPOSER) w karcie UKŁAD (LAYOUT) i tam jest coś takiego jak NAZWA KOMPONENTU (COMPONENT NAME) i tam sprawdź czy nie masz np. 2 lub kilku wzajemnie się nakładających komponentów.

2 rzecz możliwe że masz przyporządkowane 2 etykiety do tego samego elementu. Jeżeli np. etykietujesz górną warstwę podzespołu np. PodstawowyPasRuchu to posiada on 2 kody odnoszące się do górnego łącza: GÓRA oraz NAWIERZCHNIA. Jeżeli masz przyporządkowane 2 różne etykiety - do każdego łącza po jednej - to są tez 2 opisy na przekroju; tak jak w Twoim przypadku jeden z dużą czcionką jeden z małą.

Pozdrawiam,
ODPOWIEDZ