Program zawodzi

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
Kubuś
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2009, 09:39

Program zawodzi

Post autor: Kubuś »

Od dwóch tygodni ( raptem 4-5 dni łącznie) uczę się Civila 3d robiąc dosyć prosty projekt w pracy(korzystając z samouczka). Nasiedziałem się nad konfiguracją stylów,ustawień itd. normalnie orka na ugorze.Siedziałem nawet w sobotę do 20 żeby to dzisiaj skończyć. Dzisiaj rano włączyłem komputer, ale niestety wyświetlany projekt cały się pochrzanił. Wyświetlany jest fragmentarycznie, korytarz się posypał na punkty, sciaśnił itp. Profile podłużne i poprzeczne się popsuły, wyświetlane są częściowo. Wszystkie dane w nawigatorze oprócz w/w punktów zgadzają się. Próbowałem naprawić, błąd krytyczny oczywiście.
Liczę na jakąś pomoc, przynajmniej podpowiedź jak wyeksportować style profili podłużnych czy poprzecznych, tak żebym mógł korzystać z nich w innych projektach.
Niestety martwi mnie że program nie radzi sobie z projektem drogi leśnej o długości 500 metrów, aż mi tęskno do InRoadsa. Może jakieś rady?
burdziaa

Post autor: burdziaa »

rady? powrót do inroadsa?
civil 3d ładnie wyglada na półce. nic poza tym :twisted:
Tomasz Królikowski
Posty: 29
Rejestracja: 21 cze 2009, 20:40
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Tomasz Królikowski »

Robię w Civilu od kilku lat i wiele razy mi się "chrzanił" i wysypywały pliki, ale tak jak napisałeś nigdy nie miałem. Dobre rady: ja zapisuję co jakiś czas plik jako nastepny numer w kolejności a poprzednie wrzucam do katalogu roboczych i jak się wysypie to wracam do poprzedniego pliku.

Style możesz poprzenosić do innego pliku.

Otwórz plik ze stylami i plik do którego chcesz przenieś style. Otwórz paletę (przestrzeń narzędzi) i zakładkę ustawienia. Tam są wszystkie elementy pliku i wszystkie style dla elementów civilowych. Można te style po prostu poprzeciągać do pliku docelowego - do modelu (musi być aktywny w modelu plik docelowy).
Grzes
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2009, 14:19

Post autor: Grzes »

tez tak mialem, na początku, wszystko się sypało, już chciałem sie poddać i wrócic do inroadsa, ale spokojnie, civil wymaga nieco cierpliwosci (tu kłania się sprzęt, który zawsze jest za słaby), no i powoli utwierdzisz się w przekonaniu ze inroads troszeczkę "został". Nie przesiadaj sie, walcz!!!
--
pozdrawiam
Grześ
ODPOWIEDZ