Błąd w powierzchni terenu - ucięty korytarz

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
gieroy
Posty: 15
Rejestracja: 21 paź 2009, 09:36

Błąd w powierzchni terenu - ucięty korytarz

Post autor: gieroy »

Witam mam następujący problem miałem teren do którego brakowało wszystkich punktów wcześniej już utworzyłem sobie linię trasowania zespół i wygenerowałem tabelę robót i przekroje.
Po dodaniu punktów pojawił się następujący błąd że korytarz nie widzi powierzchni dalszej nowego terenu na samym końcu wcześniej wszystko się ładnie dodało ktoś ma pomysł co może być nie tak ? poniżej screeny problemu:

ObrazekObrazek
Obrazek

a teraz błąd po wydłużeniu korytarza/linii trasowania

ObrazekObrazek
Obrazek

ktoś ma jakiś pomysł?
z góry dziękuję za jakieś sugestie gdzie szukać rozwiązania
pirun
Posty: 20
Rejestracja: 01 lip 2009, 07:12
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: pirun »

Ja wiem co jest nie tak! Interpunkcja Twojego posta zabija ! :(

A odpowiedziałeś sobie sam - "korytarz nie widzi powierzchni", czyli np. linia trasowania wychodzi poza model terenu, skarpy nie dociągają do terenu bo go nie ma, teren ma punkty "zerowe"... jeszcze można by coś znaleźć.
pozdrawiam
gieroy
Posty: 15
Rejestracja: 21 paź 2009, 09:36

Re: Błąd w powierzchni terenu - ucięty korytarz

Post autor: gieroy »

jeśli chcesz pomóc pomagaj... jak byś chciał pomóc kolego zauważyłbyś na screenie warstwice czyli wynika z tego że teren jest utworzony
Pozdrawiam
firarafi
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Błąd w powierzchni terenu - ucięty korytarz

Post autor: firarafi »

sprawdz czy twoja niweleta zaczyna się w km 0+000 (jeśli to początek) lub dokładnie na końcu osi (jeśli to koniec), czasami przy rysowaniu zdarza się, że minimalnie się przesunie. Z warstwicówki wyraźnie widać, że korytaż przyjmuje nieprawidłową rzędną nie tylko w miejscu gdzie odwołuje się do powierzchni ale i w osi, czyli tam gdzie powinien odnosić się do niwelety.

Jeśli zadziała to daj znać:)
Rafał Frankowski
edit
Posty: 102
Rejestracja: 02 gru 2006, 12:17

Re: Błąd w powierzchni terenu - ucięty korytarz

Post autor: edit »

wpisz z łapy koniec korytarza o 0+001 mniej niż w rzeczywistości i powinno zadziałać

ps. potwierdzam, że posty w fatalnej polszczyźnie, ciężko się czyta
ODPOWIEDZ