Przekroje poprzeczne korytarza - generacja nasypów i wykopów

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
Mathematrix
Posty: 4
Rejestracja: 03 sie 2009, 23:17
Lokalizacja: Białe Błota

Przekroje poprzeczne korytarza - generacja nasypów i wykopów

Post autor: Mathematrix »

Witam,

Na początku chciałbym dodać ze jestem dopiero raczkującym samoukiem programu Civil 3d. Wszystko czego sie nauczylem, satarm sie jakos spozytkowac na swojej uczelni UTP w Bydgoszczy. A mianowicie jak na moje proste zapotrzebowanie umiejętności posługiwania się tym programem jego działanie troszke poprawiło moją pracę.

Ale ok, moje pytanie dotyczy głównie 2 rzeczy.

1) przy utworzeniu widoku przekrojów poprzecznych, w których np, po ustawieniu odpowieadjącym im zespołów, np. chodnika i ściezki rowerowej przylegających do siebie i wyniesionych wobec siebie o 1cm, po utworzeniu powierzchni górnej i powierzchni odniesienia, linie tych powierzchni łączą sie w dziwny sposób - tzn nie po powierzchniach granicznych podzespołów tylko w jakis dziwnych miejscach ich znaczników (powoduje to nie prawidłowe wg mnie tworzenie się nasypów i wykopów)

Czasem też w widokach przekrojów, przekroje poprzeczne (tzn. zespoły( się nię pokazują.

Jesli ktoś z internautów i forumowiczów jest w stanie mi jakos pomoć, byłbym bardzo wdzięczny,

Pozdrawiam,
student Mathematrix:)

Tak samo mam pytanie
pirun
Posty: 20
Rejestracja: 01 lip 2009, 07:12
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: pirun »

Spróbuje coś podpowiedzieć.

Częstotliwość korytarza jeżeli nie odpowiada skokowi poprzeczników ( standardowo 25m chyba) a poprzeczniki masz w dziwnych km np. 0+037, to ten kilometraż dodaj do częstotliwości korytarza (odpowiednio do obszaru jaki występuje na tym odcinku). Spowoduje to że korytarz nie będzie interpolowany w miejscu poprzeczki tylko będzie tam tworzony, co spowoduje zwiększenie dokładności odwzorowania korytarza w poprzeczkach.

Co do łączenia powierzchni w dziwnych miejscach (znacznikach elementów korytarza) to jest na to pewien sposób. Ja tworze nową powierzchnie z korytarza z połączeniem dolnym i dodatkowo dodaje linie charakterystyczne na podstawie stworzonych specjalnych kodów.
Kody to są punkty w zespołach jakie maja być połączone ze sobą w danym przekroju (dodatkowo łączone poza kodami wynikającymi z podzespołów). Co do tworzenia dodatkowych kodów o których mowa polecam
http://www.aplikom.com.pl/biuletyn/civi ... index.html

może coś wyjaśniłem choć trudno to opisać.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ