wyświetlanie warstwic

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
Mandrake
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:02

wyświetlanie warstwic

Post autor: Mandrake »

Witam.
Stworzyłem powierzchnię na bazie punktów i teraz potrzebuję wyświetlić warstwice, ale nie wiem jak.
Potrzebuję nowego stylu powierzchni?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pzdr
Mateusz Miecznikowski

Re: wyświetlanie warstwic

Post autor: Mateusz Miecznikowski »

Witam,

można albo w ramach bieżącego stylu wyświetlić warstwice albo utworzyć nowy styl powierzchni, który będzie wyświetlał tylko warstwice.

Aby do istniejącego stylu dodać warstwice należy w Obszarze narzędzi w karcie Nawigator w kolekcji Powierzchnie rozwinąć ją i wybrać powierzchnię z punktów - prawy guzik - edytuj styl powierzchni, wejść w kartę Wyświetl i dodać do wyświetlania warstwice i OK. Warstwice pojawią się na powierzchni.

Aby stworzyć nowy styl np. można to zrobić jak wyżej z Nawigatora czyli w Obszarze narzędzi w karcie Nawigator w kolekcji Powierzchnie rozwinąć ją i wybrać powierzchnię z punktów - prawy guzik - właściwości powierzchni. W karcie Informacje albo wybrać styl z warstwicami, a jak takiego nie ma to obok stylu wybrać czarną strzałeczkę i wejść w opcję KOPIUJ BIEŻĄCY WYBÓR. W karcie informacje dać nazwę temu stylowi, a w karcie Wyświetl wybrać warstwice do pokazania (zapalić żarówy )

Pozdrawiam,
Mandrake
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:02

Re: wyświetlanie warstwic

Post autor: Mandrake »

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Teraz jeszcze jedna kwestia. Powierzchnia jest wyznaczona przez grupę punktów, a chciałbym, by warstwice wychodziły poza obręb moich punktów, a program wykonał automatyczną ekstrapolację. W jaki sposób mogę to zrobić?
Tomasz Królikowski
Posty: 29
Rejestracja: 21 cze 2009, 20:40
Lokalizacja: Katowice

Re: wyświetlanie warstwic

Post autor: Tomasz Królikowski »

Nie słyszałem żeby Civil robił automatyczną ekstrapolacje i wymyślał punkty albo obiekty poza obrębem tych zdefiniowanych przez użytkownika, ale jeśli jest taka możliwość to też chętnie się dowiem jak to zrobić.
ODPOWIEDZ