ustawienie dokładności rzędnej i pikiety

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
aksal01
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2010, 09:22

ustawienie dokładności rzędnej i pikiety

Post autor: aksal01 »

Witam mam problem z ustawieniem widoku profilu. Potrzebuje aby rzędne w pasmach podawał w 0,000 czyli co do milimetra również tyczy się to pikiet.
Próbowałem ustawić w szablonie"_AutoCAD Civil 3D (Drogi-Sieci)_PL"w ustawieniach ogólnych rysunku w palecie narzędzi i zapisałem pod inną nazwą *.dwt. Tworze nowy plik oparty na tym zmodyfikowanym szablonie ale dalej rzędne w pasmach i odległości podaje co do cm. Dla ciekawości dodam jak w nazwie przekroju kilometraż podaje do mm. Proszę o rade jak to ustawić ponieważ projektuje szyny tramwajowe i tam wysokości i odległości są w mm. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
pirun
Posty: 20
Rejestracja: 01 lip 2009, 07:12
Lokalizacja: Bialystok

Re: ustawienie dokładności rzędnej i pikiety

Post autor: pirun »

Porsze ;)

ups o profil chodziło ? Jak tak to w ten sam sposób :)
Załączniki
image2826.png
aksal01
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2010, 09:22

Re: ustawienie dokładności rzędnej i pikiety

Post autor: aksal01 »

wszystko ładnie ale jak zmieniam wartość na 0.001 <ok> <zastosuj> i wracam znowu do okna z dokładności i wartość dalej wynosi 0.01 a na widoku przekroju czy profilu nic się nie zmienia.
pirun
Posty: 20
Rejestracja: 01 lip 2009, 07:12
Lokalizacja: Bialystok

Re: ustawienie dokładności rzędnej i pikiety

Post autor: pirun »

a klikasz taka strzałkę ??
Trzeba usunąć z okna tekst jaki tam jest wpisany, ustawić parametry i wybrać z listy co to ma być (rzędna, odległość itp.) i kliknąć ta strzałkę.
pozdro
aksal01
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2010, 09:22

Re: ustawienie dokładności rzędnej i pikiety

Post autor: aksal01 »

Zadziałało wielkie dzięki. Po prostu trzeba zakodować strzałką nowy opis ze zmienioną odległością czy rzędną. Pozdrawiam :lol:
ODPOWIEDZ