Zablokowany dostęp do pliku

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
arkads
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2007, 08:58

Zablokowany dostęp do pliku

Post autor: arkads »

Witam

wczoraj zostawiłem laptopa na noc dzialajacego ale z zamkniętą pokrywą - nie był uśpiony. Rano widzę że zamknęły mi się niektóre okna w tym Civil3D. Teraz nie mogę otworzyć pliku. Pisze mi że "dostęp do pliku jest zabroniony". Miałem go podczytany do innego pliku gdzie chciałem przliczyć uklad współrzędnych. Pracowałem na menu "GIS oparty na narzędziach". Załączam zrzut komunikatu. Nie wiem jak to usunąć. Próbowałem szukać w rejestrze ale znalazł tylko dwa wpisy które usunałem i nic to nie dało.
Załączniki
błąd.PNG
błąd.PNG (17.72 KiB) Przejrzano 2879 razy
arkads
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2007, 08:58

Re: Zablokowany dostęp do pliku

Post autor: arkads »

P.S.

chhciałem dodać, że mogę zmienić nazwę pliku i wtedy daje się otworzyć. Jednak gdy ponownie powrócę do nazwy pierwotnej, znów jest ten komunikat. Jeśli skopiuję katalog to również nie moge otworzyc tego pliku z kopii. Zmiana nazwy katalogu też nie pomaga. Wygląda na to że jest gdzieś zapisane w Autocadzie lub rejestrze. Jak to można usunąć?
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: Zablokowany dostęp do pliku

Post autor: gosc »

arkads pisze:Witam

wczoraj zostawiłem laptopa na noc dzialajacego ale z zamkniętą pokrywą - nie był uśpiony. Rano widzę że zamknęły mi się niektóre okna w tym Civil3D. Teraz nie mogę otworzyć pliku. Pisze mi że "dostęp do pliku jest zabroniony". Miałem go podczytany do innego pliku gdzie chciałem przliczyć uklad współrzędnych. Pracowałem na menu "GIS oparty na narzędziach". Załączam zrzut komunikatu. Nie wiem jak to usunąć. Próbowałem szukać w rejestrze ale znalazł tylko dwa wpisy które usunałem i nic to nie dało.
Spróbuj najpierw go odłączyć z pliku, do którego go podczepiłeś. Tam może być zapisana informacja, że plik jest w użyciu, lub jakieś operacje są robione na pliku. Wygląda na to, że to może być przyczyną. Jak pisałeś - zmiana nazwy pliku pomogła, więc może jeszcze trzeba usunąć ten plik z podczepionych referencji.
arkads
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2007, 08:58

Re: Zablokowany dostęp do pliku

Post autor: arkads »

gosc pisze: Spróbuj najpierw go odłączyć z pliku, do którego go podczepiłeś. Tam może być zapisana informacja, że plik jest w użyciu, lub jakieś operacje są robione na pliku. Wygląda na to, że to może być przyczyną. Jak pisałeś - zmiana nazwy pliku pomogła, więc może jeszcze trzeba usunąć ten plik z podczepionych referencji.
Ten plik nie był zapisany do którego podłaczyłem załącznik z tym, że robiłem to w menu GIS poleceniem DOŁĄCZ (_MECommand plus IDM_DRAWING_ATTACH) a nie jako odnośnik. Próbowałem na nowo podłączać i się nie da. Po zmianie nazwy pliku da się ale po powrocie do starej nazwy znów się nie da. Odinstalowałem Civila i usunąłem CCLEANEREM wszystko co on widzi oraz czyściłem rejestr i przeinstalowałem na nowo CIVILA i nic to nie pomogło.
ODPOWIEDZ