Kreskowanie skarpy w 2D

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
virion90
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2011, 16:28

Kreskowanie skarpy w 2D

Post autor: virion90 »

Witam,
Czy jest możliwość zakreskowania skarpy 2D w jakiś prosty i przyjemny sposób ? Np. za pomocą kreskowania lub zmiany rodzaju linii ?
Pytam ponieważ mam zaprojektować drogę na zajęcia i po prostu nie chce mi się stawiać "kreska , pół kreski, kreska" + do tego zmieniać kąt na łuku ...
Dlatego postanowiłem poprosić was o pomoc , gdyż nie chce mi się wierzyć, że w programie stworzonym do projektowania drug nie było takiej opcji .

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: Kreskowanie skarpy w 2D

Post autor: gosc »

W programie do projektowania "dróg" jest taka możliwość. Sprawdź we właściwościach korytarza - ostatnia zakładka.
Załączniki
corridor.GIF
virion90
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2011, 16:28

Re: Kreskowanie skarpy w 2D

Post autor: virion90 »

Cześć ,
nie chcę być nie wdzięczny za pomoc ale ten projekt to moje pierwsze zetknięcie z Civilem ... Jestem na etapie rysowania kresek; wymiarowania; kreskowania (podstawowego) i eksportu do pdf-a tak więc jak możesz to wytłumacz krok po kroku co i jak, tu już nawet nie chodzi o ten konkretny projekt taka wiedza przyda mi się na przyszłość ^^

Pozdrawiam
Daniels
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2010, 09:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kreskowanie skarpy w 2D

Post autor: Daniels »

Żeby skorzystać z tego narzędzia trzeba mieć zamodelowany korytarz drogowy a nie tylko rysować kreski...
Tomasz Królikowski
Posty: 29
Rejestracja: 21 cze 2009, 20:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Kreskowanie skarpy w 2D

Post autor: Tomasz Królikowski »

Jeśli rysujesz kreski w CADzie, czyli dopiero zaczynasz to do generowania korytarza masz trochę daleko... więc spróbuj inaczej.
Poszukaj gdzieś na necie lispa do AutoCADa o nazwie "skarpa" - kiedyś ktoś coś takiego mądrego napisał jak jeszcze Civila nie było. Kiedyś chyba był ten lisp na stronie cad.pl w plikach do pobrania. Potem poczytaj w pomocy gdzie go wrzzucić i jak uruchomić.
Jak już go uruchomisz to wystarczy że wskażesz górną i dolną linię (lub polilinię w zależności od rodzaju lispa) i wygeneruje Ci "kreseczki" ;-)

Pozdro
ODPOWIEDZ